poniedziałek, 7 maja 2018

Gramy w Kurniku, czyli znajdź swoje jajko!

Nasz czterolatek wkroczył ostatnio w fazę fascynacji grami planszowymi - zwłaszcza takimi, które mają coś związanego ze zwierzętami. Niedawno testowaliśmy grę autorstwa Reinera Knizia, z pięknymi ilustracjami Nikoli Kucharskiej - Kurnik. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4+. 


BĄDŹ SPRYTNIEJSZY NIŻ KURY! Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby jajek. Aby je zdobyć, należy znaleźć kury wysiadujące jajka w odpowiednich kolorach. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ wszystkie kury w kurniku wyglądają jednakowo i często zmieniają gniazda, w których wysiadują jajka.
Każdy z graczy w tej grze ma za zadanie odkrywając poszczególne żetony jajek wskazać kurę, która wysiaduje jajko w tym samym kolorze, jak odrywany przez danego gracza żeton. Zadanie wbrew pozorom nie jest wcale takie łatwe, albowiem kury są niestety po skończonej kolejce przenoszone do pustych gniazd. Jak się okazało podczas rozgrywki element ten znacznie utrudniał wygranie nie tylko najmłodszym uczestnikom zabawy ;) Zwycięzcą oczywiście zostaje ten, który odnajdują jajka w takim samym kolorze zbierze ich najwięcej.
Proste reguły, chociaż nie banalne, trochę zamieszania z przemieszczjącymi się kurami i zabawa dla całej rodziny gwarantowana. Czas gry to około 20-30 minut na partię - w zależności od kreatywności najmłodszego uczestnika ;)
Do tego gra jest bardzo ładnie wykonana graficznie - według pomysłu jednej z naszych ulubionych ilustratorek - Nicoli Kucharskiej. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz