poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Nikola Kucharska - Opowiam ci mamo co robią koty

Na każdą nową propozycję z serii Opowiem ci mamo zawsze czekamy z dużą niecierpliwością. Większość z nich bowiem gwarantuje dobrą zabawę na wile wieczorów i stanowi nowe wzwanie dla ciut znudzonych znanymi już wcześniejszymi propozycjami z tej kolekcji. Dziecko oczywiśie do znudzonych nie należy, a nasza ksiażka o autach z tego właśnie cyklu jest już bardzo wyeksploatowana. 
Tym razem jednak nie o maszynach będzie, ale o kotach. Mimo, że nasza rodzina to zdecydowanie ta frakcja, która optuje raczej za psami, to jednak miłość do zwierzaków wszelkich, zwłaszcza tych, które da się głaskać zwyciężyła i rozpoczeliśmy nasza przygodę z Gburem-czyli głównym bohaterem najnowszej propozycji wydawnctwa Nasza Księgarnia. 
Już na poczatku autorka zafundowała nam wprowadzenie-wszyscy głowni bohaterowie zostali przedstawieni - uff matka odetchnęła, bo woli wiedzieć kto jest kto ;), potem - jedna z moich ulubinych stron - zaprezentowała nam bohatera we wszelkich mozliwych pozycjach do spania oraz pokazała dzieciom jak się adoptuje nowego kota - ze wszystkimi tego konsekwencjami. Ale najpierw przed nami quiz, który pokazuje wszelkie blaski i cienie posiadania takiego pupila. Pomysl z zapoznaniem dziecka z procesem wprowadzania nowego zwierzaka, zarówno poprzez blaski jak i cienie oraz konsekwencje to doskonały pomysł, bo jak wiadomo wsród dzieci szał na nowe zwierzaki jest dość powszechny. Zdecydowanie mniejszy jest wśród rodziców. 
Dodatkowo możemy liczyc podczas lektury na porównanie obrazków-szukanie detali różniących, podróz uliczkami miasta, wizytę w parku oraz zapoznanie z anatomią kota - oczywiście z przymrużeniem oka. 
Polecam nie tylko fanom :)Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne – toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza… i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę. 
„Opowiem ci, mamo, co robią koty” to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz również rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów. Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo? 
Ilustracje: Nikola Kucharska 
Teksty: Nikola Kucharska, Joanna Wajs 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz