środa, 6 kwietnia 2016

Kasia Bajerowicz - Miodowy blok rysunkowy


Wszelkie książki z zadaniami manualnymi są zawsze w cenie. Po pierwsze aktywizują maluchy do różnorodnych ćwiczeń, cześć z nich jest znanych, cześć to nowości, które mogą czasem wzbudzać sprzeciw, ale i zainteresowanie, a z czasem stać się ulubionymi ;) Po najważniejsze zajmując dziecko na dłuższą lub krótszą chwilę gwarantują chociaż kilka minut spokoju dla rodzica. W tych zadaniach idealnie sprawdza się Miodowy blok rysunkowy. Blok oprócz typowych blokowych kartek zawiera całe mnóstwo zadań przeznaczonych dla różnych przedziałów wiekowych potencjalnych odbiorców. 

Z jednej strony są to proste zadania typu narysuj po kropkach, zadania poszukiwania szczegółów i różnic, poprzez zadania do kolorowania oraz samodzielnego rysowania. Każdy więc ma szansę znaleźć coś dla siebie. Stylistyka jest dokładnie taka sama jak książki "Opowiem ci mamo skąd się bierze miód", co jak wiadomo jest rzeczą gustu, ale moim zdaniem fajnie, że pszczoły nie przypominają tutaj słodkich stworzonek z większości książeczek dla dzieci, bo próżno szukać tu pszczółki Mai. Raczej dzieci mają okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły w przybliżeniu. Fajnym rozwiązaniem jest możliwość wyrwania kartek  i rozdzielenia ich pomiędzy dzieci, czy zabrania kilku kartek w podróż. Na każdej ze stron - na odwrocie - umieszczone są ciekawostki i informacje o życiu, zachowaniu i budowie pszczół, które nie tylko dla dzieci mogą okazać się ciekawe. Mi zdecydowanie najbardziej spodobał się opis tańców pszczelich, ale po szczegóły zapraszam do książki


Dla fanów książki "Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód" i nie tylko! Blok rysunkowy, kolorowanka oraz zbiór łamigłówek w jednym. Wspaniała, twórcza rozrywka dla małych artystów i miłośników przyrody. Dzieci łatwo i z przyjemnością nauczą się, jak narysować pszczołę oraz kwiatki z odcisków palca, udekorują miodowe pierniczki, zaprojektują piękne etykiety na słoiki z miodem i wykonają wiele różnych zabawnych, twórczych zadań. A na odwrocie każdej strony z gotowym zadaniem znajdą dużo wolnego miejsca na realizację własnych pomysłów! Pozycja idealna do pracy indywidualnej lub w grupie. Dodatkowym walorem tej publikacji są przygotowane przez ilustratorkę ciekawostki przyrodnicze nie tylko o pszczołach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz