niedziela, 20 marca 2016

Magda Wosik - Wytęż wzrok czyli ukryte obrazki

W tej książce zgubiły się 3 parasole, 7 myszek, 14 książek, 5 butów, 14 ptaków, 2 krokodyle, 3
widelce, 8 liter, 1 wielbłąd i wiele, wiele innych przedmiotów oraz zwierząt. Czy jesteś w stanie je wszystkie odnaleźć? Podejmij wyzwanie! Poszukiwane elementy zostały starannie ukryte na 20 czarno-białych ilustracjach, znanych niektórym ze "Świerszczyka".
Potem czeka Cię kolejne zadanie: wszystkie obrazki trzeba pokolorować – zatem: kredki i flamastry w dłoń!Gratka dla poszukiwaczy detali, szczegółów i wytężania wzroku. Na 90 stronach nie sposób bowiem się nudzić, każdy z nas może przez chwilę stać się detektywem i uważnie szukać tego, co autorka przed nami ukryła. Dla tych, którym przychodzi to trochę trudniej autorka podaje pomocną dłoń w postaci odpowiedzi na końcu książki. 
Jednak detektywistyczne tajemnice to nie wszystko. Nie dość, że młodzi czytelnicy mają przed sobą całe mnóstwo poszukiwań to jeszcze mogą doskonalić swoje umiejętności czytania - książka bowiem zawiera również krótkie teksty, często z obrazkowymi uzupełnieniami, co aktywuje młodego czytelnika jeszcze bardziej. Oprócz poszukiwań autorka przewidziała dla dzieci mnóstwo zagadek oraz zadań skojarzeniowych i logicznych, a do tego na każdej ze stron mamy szansę zapoznać się z całkiem innym miejscem jak szkoła, cukiernia, zoo, czy spiżarnią, gdzie to poznajemy charakterystyczne przedmioty i mieszkańców. Na koniec jak już odnajdziemy wszystkie przedmioty, rozwiążemy wszystkie zadania czek nas gratka w postaci kolorowania całości, chociaż mi akurat wersja czarno-biała przypadła do gustu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz