piątek, 18 marca 2016

Ella Woodward - Smakowita Ella

Bardzo lubię piękne książki kucharskie, takie, które czasem oglądam dla samej przyjemności oglądania, niekoniecznie w poszukiwaniu inspiracji na obiad ;) 
Niewątpliwie taką książką jest nowość - "Smakowita Ella", którą jak tylko dostałam oglądałam nieprzerwanie dość długo. Ciesząc się z posiadania tak pięknej, wyjątkowej i ciepłej w przesłaniu książki.


To, co dla odmiany bardzo drażni mnie w książkach kucharskich to niedostępność na polskim rynku (lub słaba dostępność/wysoka cena) składników, których autor używa do proponowanych przepisów. Bo co z tego, ze przepis łatwy  i ma się ochotę go szybko wypróbować, kiedy nabycie części składników wymaga dużo zachodu. Lubię nowe połączenia i smaki, ale z użyciem produktów mi znanych i znajdujących się w sklepie za rogiem ;)

 W moje preferencje co do książek tego gatunku idealnie wpasowuje się "Smakowita Ella". W książce znalazłam jeden składnik dla mnie aktualnie niedostępny, ale we wprowadzeniu autorka dodała wskazówkę, czym można go zastąpić - super sprawa!
Do tego przepisy są nieskomplikowane, proste i łatwe do przygotowania, do tego smaczne dla całej rodziny. Mimo, że Ella proponuje nam przepisy z diety roślinnej to nie sili się na wyszukane i czasem inspirujące do miana substytuty ze standardowego jadłospisu (jak chociażby smalec z fasoli ;).
Każdemu rozdziałowi poświęca również wprowadzenia, zawierające informacje o produktach przez nią używanych, proponowanych, czy nawet o ostatnio modnych super foodach.
Do tego  piękne wydanie, doskonale wyważone kolory i ciepła książka w przekazie. Jedyny minus to jak dla mnie brak fotografii każdego dania, ale na tle całej reszty jest o do zaakceptowania :)Ella dzięki zmianie sposobu odżywiania przeżyła największą przygodę swojego życia. Nowe menu nie tylko uleczyło ją z ciężkiej choroby, ale też pomogło odnaleźć życiową pasję: niemal z dnia na dzień zrezygnowała z kariery modelki, żeby poświęcić się prowadzeniu bloga kulinarnego.
Jej smakowite, naturalne, roślinne, bezglutenowe przepisy są absolutnie wyjątkowe: do przygotowania tych dań nie będziecie potrzebowali skomplikowanych składników ani sprzętu rodem z laboratorium, a mimo to w zaledwie parę minut osiągniecie spektakularne rezultaty.

Zagraniczna prasa huczy od doniesień o szerzącym się Efekcie Elli – zaraźliwym entuzjazmie do zdrowego, roślinnego odżywiania, idealnego dla samopoczucia, formy i urody.

Książka zawiera ponad 100 pysznych, zdrowych i sprawdzonych przepisów, które pokochacie wy i wasze ciała.

1 komentarz:

  1. Szczerze mówiąc nie bardzo interesuje mnie literatura "garnkowa", ale jakby mi wpadła w rączki to mogłabym zerknąć:)

    OdpowiedzUsuń