środa, 16 marca 2016

Rebecca Beltrán - Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń.

To jest książka o tym jak:
1 - Bez konsekwencji uśmiercić Eksa
2 - Odreagować ból złamanego serca
3 - Sprawić, by najlepsza przyjaciółka płakała.
Ze śmiechu.

Tu odreagujecie. Tak jak chcecie i jak lubicie.
Nikt Was nie będzie ograniczał. Nikt nie będzie oceniał.
To jest książka do czytania, pisania, rwania, kolorowania, gryzienia.
Do wszystkiego, co poprawia nastrój.
Na dobre.


Powiem szczerze, ze spodziewałam się poradnika w iście amerykańskim stylu, który to najczęściej z prawdziwym życiem niewiele ma wspólnego. Tymczasem okazało się, że książka to rzeczywiście zeszyt ćwiczeń, które to w tym nieszczęśliwym czasie mają kobietom pomóc wrócić do normalności i uporać się z tym, co je spotkało.


Sam zeszyt jest na tyle uniwersalny, że każda kobieta znajdzie w nim coś dla siebie - jest coś do czytania, mazania, rysowania, mazania, notowania, wykreślania i zastanowienia się i nabrania dystansu. Większość rad można traktować z przymrużeniem oka, ale jednak  gdzieś tam za każdą z porad kryje się jakieś przesłanie i mimo, że autorka stawia przede wszystkim na dystans i dobry humor to jednak w lekkim przekazie kryje się pewne wsparcie dla kobiet jego poszukujących w trudnym dla siebie czasie.
Dla mnie przede wszystkim lektura tej książki to była dobra zabawa i dobry humor pokazujący, że  nawet z pozornie trudną sytuacją można poradzić sobie alternatywnie.
Na tle innych poradników z radami często odbiegającymi od rzeczywistości wypada wyjątkowo ciekawie.A na koniec wisienka na torcie - dyplom :)

1 komentarz:

  1. Gratuluję pomysłu, książka jest super i jej forma. Ja się bawiłam super przy wykonywaniu tych wszystkich ćwiczeń.

    OdpowiedzUsuń