poniedziałek, 24 września 2018

Maciej Szymanowicz - Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty

Niezwykły zbiór informacji na temat krasnoludków! Skąd się biorą i jak przemieszczają? Gdzie mieszkają i co mają w środku? Co jedzą i co robią w wolnych chwilach? Jakie sporty uprawiają? W których dziedzinach odnoszą największe sukcesy? I wiele, wiele więcej o krasnoludkach domowych,
leśnych, bajkowych, porannych, a nawet doniczkowych. Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie między innymi ślimochód, wyścigi w miodzie po chlebku z twarożkiem, człowieka zakażonego krasnoludozą, niezwykłą wspinaczkę na słodkotysięcznik, a nawet bliskie spotkanie III stopnia z kosmoludkami. Dowiecie się, dlaczego giną smartfony, skąd naprawdę biorą się dziury w serze, dlaczego w mieszkaniu ciągle się kurzy i czy psy rzeczywiście szczekają bez powodu.

Przepadliśmy... rodzinnie... nie tylko dzieci!

To przede wszystkim jedna z ładniejszych książek tego typu, którą mieliśmy w rękach, a wierzcie mieliśmy ich dużo. To również taka propozycja, która zainteresowała całą rodzinę - niektóre fakty (czy raczej głupoty) zainteresowały i zatrzymały uwagę również rodziców, powodując uśmiech na ich twarzach.

To także książka dla maluchów -myślę, ze przede wszystkim w wieku przedszkolnym, która pokazuje świat widziany przez pryzmat krasnala. Wszytko, co nas otacza jest krasnalowe - podróże, olimpiada, kosmos, choroby, bajki, życie leśne i domowe. Ale również krasnale jawią się tutaj jako sprawcy przeróżnych, dziwnych zjawisk dnia codziennego, które to powodują, że pewne rzeczy dzieją się zupełnie niespodziewanie - jak chociażby poranna ociężałość i spóźnienie, czy bałagan w szufladach. I powiem wam, ze świat widziany, jako wynikowa działalności krasnoludków jawi się już całkiem inaczej.
Z resztą zobaczcie sami:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz