poniedziałek, 4 czerwca 2018

Piotr Rychel - Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki?


Książka inspirująca do rysowania, kreatywności, a czasem i do łamania głowy. Nauczycie się z niej, jak narysować detektywa Pozytywkę i innych bohaterów serii Grzegorza Kasdepke. Dowiecie się, co pan Mietek robi po godzinach i co próbuje ujarzmić detektyw Pozytywka. A także: skąd w kamienicy wzięło się zębowo-wróżkowe zombie, na czym polega działanie kaktusa, tajnej broni detektywa, i dlaczego pewna pozytywka wprowadza ludzi w stan hipnozy… Uwaga: tylko dla użytkowników z poczuciem humoru!


No zazdroszczę synowi takiej książki....naprawdę. Aż żal, że jestem rodzicem ;), bo książka aż się prosi, żeby przysiąść do zadań w niej zawartych.

 Detektyw Pozytywka to postać znana z książek autorstwa Grzegorza Kasdepke. Tutaj nasz bohater występuje w całkiem nowej odsłonie - owszem są zagadki do rozwiązania, ale tym razem Pozytywka ma do pomocy całe mnóstwo młodych czytelników. 

Ta propozycja gwarantuje dobrą zabawę na bardzo długo. Oferuje albowiem młodym detektywom lub przynajmniej tym, którzy chcą nimi zostać, całe mnóstwo zadań, nie tylko detektywistycznych. Część z nich ma za zdanie ułatwić pracę detektywowi Pozytywce, część to zadania, które uczą dzieciaki jak ważne jest w pracy detektywa chociażby poszukiwanie informacji - i tak np. jednym z zadań jest poznanie historii jak poznali się rodzice młodego adepta i przedstawienie tej historii w formie graficznej. Oczywiście są tutaj także zadania podstawowe- jak chociażby połącz kropki, ale to, co ważne mimo, że zdanie wydawać by się mogło skomplikowane to często przemyca informacje dodatkowe - m.in dzieci dowiedzą się co to jest daktyloskopia czy akupunktura. 

Książka jest moim zdaniem dla tych, którzy mają zdecydowanie rozwiniętą wyobraźnię, lubią rysować i eksperymentować oraz nie obce mu poczucie humoru. Autor albowiem wymaga w zasadzie wszystkich tych cech od swoich odbiorców, tych, którym tego brakuje mogą czuć się trochę rozczarowani. Ci, którzy mają ich pod dostatkiem z pewnością nie będą mogli się od niej oderwać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz