poniedziałek, 9 marca 2020

Maya Hanisch - Tak wiele rzeczy. So Many Things

Zwierzęta, ubrania, kwiaty, owoce i warzywa, środki transportu, potrawy, narzędzia to tylko wybrane rzeczy, które Maya Hanisch zilustrowała w swym oryginalnym i nowoczesnym stylu. Wspaniała pierwsza encyklopedia z setkami szczegółów i drobiazgów. Tę dwujęzyczną książkę, polsko-angielską, można przeglądać godzinami i poznawać dzięki niej świat!Maya Hanisch ukończyła Szkołę Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie w 2008 roku. Od tego czasu pracuje jako ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Współpracuje z wieloma różnymi wydawnictwami na całym świecie. Mieszka i tworzy w Chile.


Po sporym sukcesie poprzedniej książki - słownika obrazkowego - polsko - angielskiego sięgnęliśmy po nową propozycję  wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zasada jest prosta - na każdej kartce przedstawione są słowa z danego obszaru tematycznego wraz z tłumaczeniem na angielki. Tutaj dodatkowo przetłumaczone jest samo wprowadzenie do danego zakresu tematycznego. 

Autorka zawarła tutaj następujące zagadnienia:
- sporty i rekreacja
-pogoda i geografia
- ubieranie się
- w supermarkecie
- w ogrodzie
- czas na posiłek
- na wsi
- w ruchu
- na targu
- na plaży
- w mieście
- świętowanie i zabawa
- w szkole
- przedmioty w domu
- zwierzęta
- kwiaty
- ptaki

To, co zaskakujące jest również przedstawienie zawartości damskiej torebki ;), której poświęcono zaledwie pół strony, Moja zajęłaby zdecydowanie więcej...
Jak widać zakres słownictwa jest dość obszerny, a same słowa umieszczone w tej książce to zarówno te standardowe (np. jedzenie. miasto) jak i te nie zawsze popularne - np. świętowanie i zabawa, czy kwiaty.
Niestety pomimo podobnej formy ta książka zupełnie nie spotkała się u nas z zainteresowaniem. Może po części spowodowane jest to trudnością słówek - dużo bardziej zaawansowane słownictwo (chociaż nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas użył kiedykolwiek słowa żaglica..), może to sprawa trochę staromodnej szaty graficznej, która nie każdemu przypada do gustu. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz