poniedziałek, 2 marca 2020

Bart Rossel - Niezwykła księga owadów

W życiu każdego przedszkolaka przychodzi taki czas, kiedy fascynacja owadami sięga zenitu. Każdy napotkany/złapany owad/robak to ogromny sukces. 
Zdecydowanie w takim momencie rodzicowi i dziecku przyda się pomoc, żeby nie zagubić się w tym, jednak wyjątkowo mało znanym świecie. 
Zdecydowanie pomocna okazała się u nas "Niezwykła księga owadów" autorstwa Barta Rossela z ilustracjami Medy Oberendorff. 

Jest to swojego rodzaju encyklopedia, która w wyjątkowo przystępny sposób przekazuje najmłodszym czytelnikom całą masę informacji o naszych bohaterach. Do tego wyjątkowo oddziałuje na wyobraźnię przedstawiają. Kluczowe pojęcia, słowa klucze są wyszczególnione w tekście inną czcionka, a dołączone ilustracje zafascynują nie tylko tych najmłodszych czytelników. 
Mnóstwo faktów, ciekawi bohaterowie ogrom ciekawostek i ilustracji, zobaczcie sami:Są rekordzistami niemal we wszystkim – owady wszelkich rozmiarów i kształtów, wielkie jak twoja dłoń i tak małe, że mieszczą się na włosku. To najsilniejsze, najpożyteczniejsze, najskuteczniejsze i najbardziej dokuczliwe zwierzęta na Ziemi.


Przeczytaj o ich dziwnym życiu rodzinnym, niecnych sztuczkach, znajomości liczb pierwszych i talencie do pokazów światła!Autorzy pogrupowali naszych bohaterów w następujące grupy tematyczne:
- owady, które odznaczają się wyjątkowi zdolnościami samoobrony
- znani przyjaciele - mrówki
- niecne sztuczki owadów
- znajdziemy tutaj również rozdział o owadziej miłości 
- poznamy niecodzienne miejsca, w których mieszkają owady
- aż w końcu spotkamy uciążliwych przyjaciół

Czujecie się zaintrygowani? I własnie o to chodziło! Polecamy gorąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz