poniedziałek, 22 października 2018

De Latour Daniel, Bednarek Justyna - Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik

Mama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę, Mama orientuje się, że jej ulubiony, elegancki żakiet nie ma guzika. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropcielki i postanawia odnaleźć zgubę; wyrusza na poszukiwania. Po drodze musi rozwikłać jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu? Skarpetka ma na wszystko radę, ale złodzieja nie ma i nie ma. Czy będzie mogła liczyć na pomoc sroki? A może złodziej ukrył się w kawiarni, do której poszła Mama? Dzieci tropią rzezimieszka wraz z dzielną skarpetką-detektywem: przechodzą przez labirynt, rozwiązują krzyżówki, rebusy i po nitce do kłębka dochodzą do rozwiązania zagadki.Autorka znów pokazuje, że dla chcącego nic trudnego i warto podążać za głosem intuicji, a wtedy wiele rzeczy lepiej się uda. Także ta bohaterka pomaga wielu napotkanym bohaterom i zmienia ich los – a dzieci razem z nią.


Jak mówi sam podtytuł książka ta porcja zagadek, kolorowanek, śmiechu i zabawy. Ty razem dla młodych fanów przygód niesfornych skarpetek autorzy proponują książkę aktywizująca, w której to młodzi czytelnicy znajdą różnorakie zadania - kalambury, zagadki, quizy, kolorowanki oraz ćwiczenia rozwijające pamięć i wyobraźnię. Wraz z naszymi ulubionymi bohaterami będziemy szukać zagubionych guzików, ozdabiać sukienki mamy Be,z  której to dziwnym trafem poodpadały wszystkie ozdoby, pomagamy skarpetom odnaleźć się w labiryncie oraz w ciemnościach piwnicznych. Co najważniejsze zadania mają różne poziomy trudności - znajdziemy coś zarówno dla przedszkolaka (zgadywanki, labirynty), jak i dla umiejącego pisać ucznia (krzyżówki). To, co mi się podobało to fakt, że nie jest to typowa książka z zadaniami, zawiera bowiem jeszcze całe mnóstwo krótkich historyjek, które urozmaicają dzieciom wykonywanie ciekawych zdań, które proponują autorzy. 


Książka ta to nie lada gratka zarówno dla fanów skarpetek i rodziny BE, jak i dla tych, dla których to spotkanie może być pierwsze, ale z pewnością nie będzie ostatnie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz