środa, 4 kwietnia 2018

Marta Galewska-Kustra - Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).
Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.
Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka
Pucio to bohater niezwykły, albowiem towarzyszy młodym czytelnikom w kolejnych etapach nauki o świecie. Wraz z nim i jego rodziną maluchy najpierw uczą się wyrazów dźwiękonaśladowczych, potem słów, tym razem nasz bohater wysoko stawia przed nimi poprzeczkę i uczy ich nazywać otaczający świat oraz to, co się dzieje w życiu naszych znajomych.
Tym razem poznajemy proste czynności, które pokazane są na obrazku głównym, a następnie powtórzone w miniaturach pod nim. Dzieciaki uczą się odpowiadać zarówno na proste pytania - co robi? jak i te bardziej zaawansowane Na co szczeka pies? Oprócz krótkich zdań autorka wprowadza maluchów również w świat przymiotników, przyimków. W sposób prosty, adekwatny do możliwości poznawczych czytelników/oglądających.

Autorka nie byłaby sobą, gdyby nie przemyciła zasad dobrego wychowania, bo niby mimochodem, a
jednak pojawiają się magiczne słowa, które
czasem dzieciom umykają ;)
A wszystko to ubrane w formę ciekawej historyjki o wyprawie w odwiedziny do cioci i wujka na ferie w góry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz