niedziela, 4 września 2016

Nowe propozycje dla młodszych i starszych

Rok w przedszkolu Autor: Przemysław Liput


Witajcie w naszym przedszkolu! Tu się uczymy i bawimy. Ignaś lubi grać w piłkę, Maks jest specjalistą od dinozaurów, z Krzysiem, moim ulubionym kolegą, wciąż robimy jakieś kawały. Zosia z kolei wiecznie coś gubi, a Wiktoria wydaje przyjęcia dla lalek… Nawet mały Aleks zostawia czasem swoją poduszkę bezpieczeństwa i do nas dołącza. Poza panią Anią, wychowawczynią, są jeszcze pan Marcel i jego pies Bazyl. Dbamy też o kotkę Felkę – psotnica ciągle się chowa, a my jej szukamy. Chodźcie, musicie wszystkich poznać! "Rok w przedszkolu" zawiera dwanaście rozkładówek wprowadzających dziecko w życie przedszkolne. Miesiąc po miesiącu towarzyszymy bohaterom w czasie najważniejszych świąt i uroczystości. Obserwujemy codzienne zabawy i naukę. Dwie rozkładówki są poświęcone prezentacji bohaterów oraz interaktywnej zabawie. Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi, odkrywając szczegóły kolorowych ilustracji. Od września zaczęliśmy naszą przygodę pt. PRZEDSZKOLE. Jako, że obaw i niewiadomych było całe mnóstwo szukałam książek, które mogłyby nam pomóc oswoić temat. Nieoceniona okazała się jedna z nowych propozycji wydawnictwa Nasza Księgarnia, która w sposób obrazkowy pokazuje dwanaście miesięcy w przedszkolu. Propozycja ta pozwala maluchom poznać nieznany im świat bliżej, oswoić niewiadomą i przygotować się w pewien sposób na nieznane. Myślę, że w pełni będziemy mogli z niej korzystać za jakiś czas, kiedy świat przedszkolny będzie nam bliższy, jednak również jako wprowadzenie do temu też się dobrze sprawdziła - syn z wielkim zainteresowaniem przeglądał po kolei coraz to nowe kartki zgłębiając tajniki nowego świata. Dla mnie w zasadzie jedynym minusem jest zbyt duże nagromadzenie detali i szczegółów na jednej stronie, które dla malucha może być ciut przytłaczające.
Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód
Autor: Nikola KucharskaNiezwykła opowieść o dwóch podróżach dookoła świata, z których jedną poznaje się w pionie, a drugą w poziomie… Dzięki formie harmonijki książkę można oglądać strona za stroną, ale przede wszystkim, do czego zachęcamy, rozłożyć na podłodze i śledzić krok po kroku przygody głównych bohaterów. W pierwszą podróż – z północy na południe – zabierze nas rodzina prawdziwych globtroterów. Niestraszne im niebezpieczeństwo, odludne i dzikie miejsca. Będą musieli współpracować, żeby przetrwać swą ryzykowną eskapadę. W drugą podróż – ze wschodu na zachód – wyrusza sympatyczna rodzinka chcąca odwiedzić najpopularniejsze turystyczne atrakcje świata! Niestety czasem trudno będzie pogodzić oczekiwania poszczególnych osób wobec wyprawy… Humor, przygoda, ciekawostki… Do tego wiele zagadek, a wszystko na szczegółowo rozrysowanej mapie świata. Takiej książki jeszcze nie było!

Kolejna propozycja wydawnictwa to propozycja dla ciut starszych, którzy z dużą chęcią i zainteresowaniem poznają palcem po mapie inne kraje i kontynenty. Dzięki tej książce poznajemy inne kraje i kontynenty wzdłuż i wszerz. Przyznam się szczerze, że ta książka była i dla mnie nie lada gratką. Mnóstwo szczegółów i szczególików, innowacyjna forma pozwalająca na lekturą w różne strony i w różnych układach - z prawej na lewą o z lewej na prawą, z góry na dół i z dołu w górę. Mnogość bohaterów, postaci i epizodów, które możemy poznawać podróżując sprawia, ze książka to propozycja na wiele wieczorów. Pomysłowa, ciekawa, innowacyjna - w formie harmonijki - daje całe mnóstwo możliwości. Dla starszych dzieci zdecydowanie godne polecenia są ciekawostki jakby od niechcenia umieszczane przy danej postaci/budynku/miejscu pozwalające niejako obok, przy okazji nauczyć się czegoś nowego. Do tego autorka zaproponowała czytelnikom również wielorakie zadania, aktywizujące pozwalające na poznanie innych krajów i społeczności w sposób niestandardowy. Wielostronna propozycja - i wcale nie mówię tu o objętości - dająca gwarancję super lektury dla młodszych i starszych (nie tylko dzieci ;)).Dzikie widoki. Poznawaj krajobrazy świata, koloruj, szukaj ukrytych zwierząt Autor: Andrzej Wieteszka
Fascynująca przygoda wśród fiordów, lasów deszczowych, stepów, a nawet w komosie. Dzięki specjalnym wyrywanym kartkom w "Dzikie widoki" można bawić się całą rodziną! Ta niezwykła książka przedstawiająca krajobrazy z różnych stron świata, ćwicząca spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, jest kolorowanką i zbiorem łamigłówek w jednym. Na każdej ilustracji autor ukrył zwierzęta w ich naturalnym środowisku – rdzennych mieszkańców Mongolii, Sahary, Kapadocji, Puszczy Białowieskiej, Galapagos, Himalajów... Czy zdołasz odszukać i nazwać każde z tych stworzeń?

Wisienką na torcie okazała się kolorowanka, będąca czymś więcej niż samą kolorwanką, bowiem takich jest cale mnóstwo na rynku. Ta bowiem to propozycja dla całej rodziny, oprócz standardowej rozrywki w postaci kolorowanki stawia przed czytelnikami całe mnóstwo wyzwań w postaci zadań, zagadek o rożnym stopniu trudności. Łamigłówki, które pozwalają ćwiczyć logiczne myślenie, kombinować całą rodziną i spędzać czas razem przy różnorakich zadaniach. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz