piątek, 19 sierpnia 2016

Marta Galewska-Kustra - Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Jako, ze u nas nauka mówienia nie osiągnęła zakładanego -przez rodziców- tempa i okazało się być trudnej niż można się było spodziewać z dużym zainteresowaniem i nadzieją sięgnęłam po propozycję dla dzieci będących na własnie takim etapie, jak mój syn.

Zwłaszcza, ze ta seria wydawnicza Naszej Księgarni moim zdaniem należy do typu edukacyjna z pomysłem, co w przypadku pracy z dziećmi sprawdza się najlepiej.
Pucio to sympatyczny chłopczyk, którego przygody autorka ukazała w różnych okolicznościach i sytuacjach na kilkunastu sztywnych kartkach. Oprócz chłopca poznajemy też jego rodzinę, którzy wraz z nim przezywają codzienne przygody. To co mi się podoba, to fakt, że wszystkie te sytuacje i wydarzenia są autentyczne, umiejscowione w codzienności, z która styka się dziecko. Co fajnie przekłada się również poza książkę- można z użyciem poznawanych właśnie przez dziecko nowych sylab i wyrazów dźwiękonaśladowczych odgrywać te same zdarzenia w realu. Każda ze stron podzielona jest na historyjki, do której dołożone są dymki z sylabami i wyrazami, które również znajdują się pod głównym obrazkiem. dzięki temu dziecko łatwiej kojarzy i zaznajamia się z literami.
Co ważne we wprowadzeniu autorka przygotowała zestaw rad i wskazówek dla rodziców- na co zwracać uwagę i czego unikać- m.in. tak powszechnego polecenia "powtórz"...
Nieoceniona pomoc dla rodziców maluchów, które zaczynają mówić. Mi tylko chyba nie do końca pasują wizualnie te czerwone nosy bohaterów ;) 


Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dziecko. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami, zachęcającymi do nazywania obiektów i powtarzania dźwięków, w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka. Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych to czwarta po Wierszykach ćwiczących języki, Z muchą na luzie ćwiczymy buzie oraz Zeszytowym treningu mowy książka z bestsellerowej serii Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać.

2 komentarze: