wtorek, 12 marca 2019

Wendy Hunt - Zawodowcy w świecie zwierząt


Niektóre zwierzęta to prawdziwi zawodowcy! A co robią przez całe dnie? Wszystkiego dowiesz się z tej książki, w której zostało opisanych ponad 100 gatunków. Poznaj 14 różnych środowisk, m.in.
dżunglę, pustynię i rafę koralową, a potem odwróć stronę i dowiedz się, jak się nazywa każde zwierzę i co porabia na wolności.

Powiem szczerze, że wszystko co związane jest ze zwierzętami cieszy się u nas wielkim zainteresowaniem. Chociaż z drugiej strony wraz ze wzrostem przeczytanych zwierzakowych książek apetyt i oczekiwania w stosunku do kolejnych rosną.

Tym razem w nasze ręce trafiła książka o zawodowcach wśród zwierząt. Nasi przyjaciele zapraszają młodych czytelników wraz ze sobą w różnych środowiska życia, by tam pokazać czytającym czym się zajmują i czym się wyróżniają wśród innych. Naszych zawodowców możemy obejrzeć na pustyni, nad rzeką, na biegunie północnym, w tropikalnym lesie, na sawannie, na rafie koralowej, w górach, na bagnach, w lesie, w zaroślach namorzynowych, w głębinach w oceanie, na prerii, w ogrodzie oraz na tropikalnych wyspach. Każdemu ze środowisk poświęcone są dwie kartki - pierwsze to dwustronicowa ilustracja środowiska, w którym żyją i pracują zwierzęta wraz z krótkim wprowadzeniem, dwie pozostałe strony to opisy 8 gatunków oraz ich unikalne właściwości i cechy. Naszych bohaterów nie tylko poznajemy, ale i możemy na ilustracji odszukać - chociaż nie zawsze jest to łatwe. To co mnie przede wszystkim urzekło, to bardzo fajne ilustracje autorstwa Studio Muti. W tym wydaniu zwierzęta są przede wszystkim w pewien sposób przystępne i wzbudzają sympatię czytelnika, a ich odbiór jest bardzo pozytywny. Nawet wielgachne zęby są zgrabną częścią całości nie wzbudzając strachu w najmłodszych czytelnikach. A do tego jest kolorowo i ciekawie.
Przedstawionym ciekawostkom i swoistym specjalizacjom zwierząt towarzyszą krótkie opisy, które w przystępny i co ważne krótki i zwięzły sposób opisują poszczególne gatunki. 
Nam - zarówno tym młodszym, jak przymusowym starszym - odbiorcom ta propozycja niezwykle przypadła do gustu, prezentując zwięźle i przystępnie w przyjemnej dla oka oprawie, wiadomości które z pewnością zaciekawią przyszłych biologów i weterynarzy, chociaż myślę, ze nie tylko ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz