czwartek, 8 listopada 2018

Dobranocki na Gwiazdkę

Zastanawialiście się, jakie gwiazdkowe historie mogą Was jeszcze zaskoczyć? Czy ich ilość na rynku i niestety dość często sztampowość i powtarzalność w innych lub lekko tylko zmodyfikowanych odsłonach graficznych daje szansę na zaciekawienie młodych czytelników czymś nowym?


Po raz kolejni po "Dobranockach na pogodę i niepogodę" (nasza recenzja tutaj) wydawnictwo Nasza Księgarnia przedstawia tym razem w bożonarodzeniowej odsłonie zbiór historii zimowych autorstwa znanych i lubianych autorów, chociaż nie zawsze przez dzieci.

Tym razem poznany historie pióra następujących autorów:
Grażyny Bąkiewicz, Justyny Bednarek, Pawła Beręsewicza, Zofii Beszczyńskiej, Manueli Gretkowsiej, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Barbary Kosmowskiej, Beaty Ostrowickiej, Zofii Staneckiej, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, Agnieszki Tyszki. 
A wszystko to usupełnione klimatycznymi obrazami i ilustracjami autorstwa Ewy Beniak-Haremskiej. 

W ten szczególny czas oczekiwania i ukrytego za entuzjazmem, ale jednak strachu dzieciom towarzyszyć będą w tym roku historie nowoczesne, aktualne i takie dziecięco życiowe. Nie będą to opowieści z zamierzchłych czasów, które trudno pojąc maluchom, ale historie odzwierciedlające rzeczywistość, z którą mamy do czynienia. 
Przekaz jest oczywisty - bez względu jak spędzasz ten czas, może być ona dla ciebie wyjątkowy. Czy to przewrotnie postanowisz sprezentować coś Świętemu Mikołajowy, czy raczej Mikołaj sprawi ci trochę inny prezent niż długo wyczekiwana lalka to będzie to najpiękniejszy czas w roku. 
Dla tych bardziej dociekliwych mamy tez grudniowy dziennik z życia Świętego Mikołaja - to jedna z naszych ulubionych historii - oraz historię o kulinarnych talentach naszego ulubionego świętego.
Co ciekawe książka nie unika problemów trudniejszych - jak rodzinna walka o życie karpia, czy opowieści o samotności i zagubionych wędrowcach. Jest klimatycznie, ale nie za słodko.
Polecamy tym młodszym i tym starszym!

Kto daje prezenty Świętemu Mikołajowi? Do kogo trafi zabłąkana Florentyna na wigilijną wieczerzę? Jak spędzić święta, gdy tata jest daleko? Gdzie się podziały listy do Świętego Mikołaja? Czy da się odczarować święta? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dobranockowych historiach dla małych i dużych. Poza tym przeczytacie w nich także o pysznych mikołajowych naleśnikach z cynamonem, o psiaku imieniem Gwiazdka, który uratował pewne święta, o niespodziewanym gościu i o królu-niemowlaku w korycie na paszę oraz o karpiu Cyprianie, siedemnastym pomocniku Aniołka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz