poniedziałek, 5 listopada 2018

Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska - Dwanaście życzeń

Niewątpliwie Wigilia i ten swoisty magiczny czas bywa dla niektórych przełomowy, tak, że można bez trudu stwierdzić, że magia Świąt Bożego Narodzenia działa. 

Bohaterki jednej ze świątecznych książkowych nowości - tym razem od wydawnictwa WAB - wydają się być dość dalekie od tych kobiet, które za cel stawiają sobie celebrację magicznych chwil pod świątecznym drzewkiem. 
Większość z nich raczej jak może to omija świąteczne posiadówki przy rodzinnym stole. Dagna to dziennikarka telewizyjna, której celem życia jest kariera w stolicy i znalezienie drugiej połowy. Tinder oczywiście ma jej w tym pomóc. Oczywiście nie planuje powrotu na Święta w rodzinne strony, których - zarówno stron jak i najbliższych się wstydzi. Zupełnie nie może tego zrozumieć jej siostra - obdarzona rozwiniętym instynktem rodzinnym i rodzicielskim - Bogusia. Bogusia, która w tej swojej rodzinności trochę się jednak zatraca i stwierdza, że mąż ją zdradza... Dość niespodziewanie sensacyjny materiał na nietypowy reportaż trafia się naszej dziennikarce w jej rodzinnej miejscowości. 

Kobiety z rodziny Dagny i Bogusi jakoś nie ułożyły sobie życia. Babcia Róża przez całe życie tęskniła za ukochanym z czasów młodości, jej synowa Rita porzucona przez męża z ośmioletnią córeczką nie potrafi od tej pory związać się z nikim na stałe, tłamsząc w sobie nienawiść do byłego męża. Jej córka Basia nigdy ojcu nie wybaczyła, teraz los daje jej szansą, bowiem ciężko chory ojciec zaprasza ją wraz a jej przyjaciółką Alą na Wigilię do swojej rodziny. Czy Basi uda się przeżyć ten jeden wieczór z apodyktyczną macochą i przyrodnią siostrą Polą? okazuje się, że również dla tej ostatniej grudzień nie był szczęśliwym miesiącem - porzucona tydzień przed ślubem, postanawia popełnić samobójstwo...

Dzieje się dużo, los naszych bohaterek nie oszczędza, serwując im emocjonalny i życiowy rollercoster - a wszystko to w zaledwie dwa dni. Każdej z nich sprezentuje niejedną niespodziankę, która odmieni ich życie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Taka magia świątecznej opowieści. Tym razem w wydaniu bardzo życiowym, niezbyt przesłodzonym - takim w sam raz. Magia świąt bez lukru! Polecam gorąco. 

Magia świąt dosięga nawet tych, którzy w nią nie wierzą…

 

Dziennikarka z wielkiego miasta, fryzjerka z małej wsi, niedoszła panna młoda, pokłócona z ojcem córka, kobieta w obliczu przemijania i staruszka przeżywająca drugą młodość. Bohaterki tej książki są różne, tak jak ich życzenia. Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka, ich życie wywróci się do góry nogami. Będzie dużo śmiechu i trochę łez, bez których nie da się odnaleźć właściwej drogi. Komu życzenia się spełnią, a kto dostanie w prezencie coś, czego się nie spodziewał?
Kobieca, ciepła opowieść, idealna lektura na przedświąteczną gorączkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz