czwartek, 29 grudnia 2016

David Baldacci - Niewinny

Powiem szczerze, że ta książka to zdecydowania doskonałe książkowe zakończenie roku. Powieść, od której ciężko było mi się oderwać i tylko zdrowy rozsądek skłonił mnie do położenia się spać nie dokończywszy lektury. 

Zdrada w amerykańskich tajnych służbach i perfekcyjny zabójca na tropie spisku… Kiedy ani FBI, ani wojsko nie potrafią powstrzymać zagrożenia, rząd USA angażuje Willa Robiego, płatnego mordercę, który nie zadaje pytań i nigdy nie zawodzi. Niestety, okazuje się, że Will popełnił pierwszy – i być może ostatni – błąd w swojej karierze…


Kiedy zawodowy zabójca się waha, nie wykonuje powierzonego mu zadania, bo ma wątpliwości to zapowiedź wielkiego pościgu i polowania na niesubordynowanego. Kiedy ten na swojej drodze spotyka uciekającą nastolatkę, na którą poluje kolejny wytrawny zabójca i kiedy nasz bohater razem z dziewczyną cudem wydostają się z autobusu, który zaraz po ich ucieczce wybucha...Kiedy nastolatka właśnie uciekła przestępcom, którzy na jej oczach zabili jej rodziców...to powiem, ze wtedy jest tylko ciekawiej. Ciężko streścić fabułę, nie ujawniając z niej za dużo, ale muszę przyznać, ze podczas lektury byłam wielokrotnie zaskakiwana, a sam finał i rozwiązanie uważam za niemal doskonałe wykończenie całości. Owszem jeden z wątków - romans zabójcy z sąsiadką oraz sam jego finał - był raczej łatwy do przewidzenia, ale cała reszta skonstruowana została bez zarzutu. Najbardziej, nie ukrywam , podobało mi się powiązanie obu wątków- zabójstwa rodziców dziewczyny, ich tajemnic z przeszłości - oraz zlecenia, którego nie dokonał Will. Akcja ciekawie ewaluowała, świat szpiegów, pościgów, ucieczek - mimo, ze to książka, która często vs kino wypada słabiej ze względu na efekty - tutaj ciągle trzymała w napięciu i nie męczyła, co mnie bardzo drażni w tego rodzaju powieściach, kiedy sztucznie budowane napięcie, mające robić efekty po prostu nuży. Tu było odpowiednio i w sam raz, tak, żeby tempo akcji utrzymać i nie zmęczyć czytelnika natłokiem zamachów i pościgów. Jako, ze to pierwszy tom przygód Willa Robiego z niecierpliwością będę szukać kolejnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz