środa, 15 kwietnia 2020

Agnieszka Łubkowska - Sylaby. Nauka czytania


"Sylaby. Nauka czytania" to gra edukacyjna składająca się z dwóch talii kart oraz propozycji zabaw z dziećmi o dwóch poziomach trudności. Jedna talia zawiera sylaby, druga, dla bardziej zaawansowanych graczy, spółgłoski. Gry sylabowe, podczas których dzieci układają ze swoich kart wyrazy, pozwalają utrwalić sylaby i uczą ich szybkiej syntezy w słowa. Są także skuteczną alternatywą i uzupełnieniem tradycyjnych metod nauki czytania. Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!
Bardzo się cieszę, ze na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych pomocy do nauki czytania. Siermiężne i mało przyjazne elementarze to już przeszłość, teraz przedszkolaki i uczniowie mają do dyspozycji całą masę różnych, zupełnie innych od standardowych rozwiązań, które mają ich wspomóc w nauce.

Jedną z najnowszych propozycji są Sylaby wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jeżeli dziecko nauczyło się już literek, przychodzi nas na sylaby i dwugłoski. Tutaj w postaci ciekawego rozwiązania - w postaci kart, które można ze sobą łączyć np. według wzoru, szukając drugiej połowy wyrazu, ale również - jak często u nas - w sposób alternatywny, tworząc własne wyrazy.

Poprzez formę zabawy i gry dziecko nie odczuwa przymusu nauki i  konieczności żmudnego literowania wyrazów, a sylaby są zdecydowanie łatwiej przyswajalne niż w znanych z czasów mojej nauki smutnych i mało ciekawych elementarzy. 
Autorzy proponują aż 3 możliwe warianty gry, które zastąpić mają tradycyjne metody nauki czytania, bądź je uzupełnić. A dodatkowo dają szansę na interakcję w grupie, czy to z rodzicami, rodzeństwem, czy rówieśnikami. Malutkie cegiełki dają też wrażenie swoistej dorosłości obojga partnerów, bo kojarzone są raczej z grą dla dorosłych ;)
Całości dopełniają piękne i jak zawsze klimatyczne ilustracje autorstwa Joanny Kłos, których my jesteśmy fanami :)
Polecamy!
\

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz