sobota, 4 stycznia 2020

Marcin Brykczyński, Artur Nowicki - Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach

 
Składak Romek, Jednokółko i Motorynka zapraszają w podróż! W muzeum poznamy welocypedy i bicykle, pościgamy się z rowerami szosowymi, na rowerach miejskich odwiedzimy Holandię, a na skuterach Włochy, rowerami transportowymi przewieziemy ładunek, na hulajnogach zrobimy szalone akrobacje, wybierzemy się na górską wycieczkę, targi motocyklowe i żużel. Trzeba będzie zajechać też do serwisu… Na szczęście w rowerowej osadzie znajdziemy czas na odpoczynek i prawdziwą grę. Kaski na głowy! Drogi rowerowe czekają!
"Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach" to wspaniała książka do czytania i oglądania. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.
To jedna z naszych ulubionych serii wydawnictwa Nasza Księgarnia. Seria, która pomimo tego, że nasze dzieci rosną, cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo tego, a może raczej dzięki temu, że nasze dzieci dorastają, w każdym wieku walory tych książek sprawiają, że korzystają z nich w całkiem inny sposób. Jeżeli kiedyś wydawało mi się, że to hit przede wszystkim dla 2-3 latka, tak teraz wiem, że to niezbędnik do zasypiania dla sześciolatka ;)Najnowsza część to historia pojazdów dwukołowych. Podobnie jak w poprzednich odsłonach mamy tutaj trochę historii - przede wszystkim rowerów, podróże wraz z naszymi bohaterami po Europie - w te miejsca, gdzie pojazdy dwukołowe są szczególnie popularne oraz wydarzenia powiązane - jak wyścigi, czy rajdy. 


Nie zabraknie tu również zadań dla czytelników. Na kolejnych stronach znajdziemy - wyszukiwanie różnic, odnajdywanie przedmiotów niepasujących oraz, grę. 
Autorzy postanowi najmłodszym czytelnikom przybliżyć nie tylko te najpopularniejsze jednoślady - rowery, ale również motocykle, hulajnogi.Wszystko oczywiście w znajomej konwencji, ze wyjątkowymi ilustracjami autorstwa Artura Nowickiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz