niedziela, 29 grudnia 2019

Magdalena Majcher - Cud grudniowej nocy

Dwa pokolenia
Pięć kobiet
Jedna noc, która może odmienić ich życie

Magdalena nienawidzi świąt i ucieka w pracę przed bolesnymi wspomnieniami. Teresa marzy, by na chwilę przestać się martwić wszystkimi dookoła i móc zająć się sobą. Kamila musi poradzić sobie z nową rolą – partnerki i przyszłej matki. Kinga prowadzi życie, które idealne okazuje się tylko na Instagramie. Maria pragnie jednego – zgromadzić znów całą rodzinę przy wigilijnym stole.

Czy grudniowa noc sprawi, że stanie się cud?


To kolejna ze świątecznych książek, po którą sięgnęłam w tym roku. Tym razem historie w niej zawarte są już ciut bardziej skomplikowane, a nasze bohaterki zanim zabłyśnie wyczekiwana pierwsza gwiazdka będą musiały zmierzyć się z demonami przeszłości, zamknąć wiele drzwi bądź otworzyć zupełnie nowe.
To zdecydowanie nie jest książka z typu lekkich, raczej takich, które skłaniają do refleksji i przemyśleń. Bo i w końcu po to mamy taki czas...

Dwie siostry, matki trzech młodych kobiet, z których każda z nich jest inna, a jednocześnie każda znajduje się na życiowym zakręcie. Trudne momenty, które je czekają pokazują, że warto czasem zdobyć się na odwagę, wyjść ze swojej strefy komfortu i otworzyć na nieznane, zamykając drzwi trudnej przeszłości za sobą. 
Magdalena kilka lat temu straciła córkę potrąconą na przejściu, do tej pory nie potrafi się pogodzić z tym, co się stało, jej życie to raczej egzystencja i mijanie się z mężem w mieszkaniu, które miało stać się nowym przystankiem, a okazało się kolejnym więzieniem. Czy w końcu uda jej się otworzyć nowy rozdział? I wyjątkowo w tum roku nie wziąć dyżuru w wigilię?
Kamila to wolny ptak, nie przywiązujący się do nikogo i niczego, dość niespodziewanie okazuje się, że jest w ciąży, a przypadkowy znajomy okazuje się dość obiecującym materiałem na męża i ojca. Czy Kamila znajdzie sobie dość odwagi, żeby zejść z utartej sciezki i pozwolić sobie na uczucia.
Kinga to spełniona żona i matka, której zaplanowane z najmniejszymi drobiazgami życie jest dowodem na jej sukces. Cudowna rodzina jak na zdjęciach z Instagrama i Facebooka w pewnym momencie staje się ułudą, a Kinga musi się zmierzyć z wielką niezaplanowaną zmianą..jak sobie poradzi?

Historia o różnych kobietach, przed którymi życie stawia trudne wyzwania, o kobietach, jakich wile wokół nas, opowieść świąteczna, ale nieprzesłodzona... prawdziwa, trudna, ale niosąca nadzieję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz