wtorek, 25 czerwca 2019

Małgorzata Rogala - Zastrzyk śmierci

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu.

Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża – szefa portalu krytyki kulinarnej, którego opinie nie wszystkim przypadły do gustu. Dlaczego ktoś wstrzyknął mu truciznę i pozbawił życia? Czy chodziło tylko o zemstę, czy za zbrodnią kryje się coś jeszcze? Tym bardziej że w podobny sposób giną kolejne osoby. Sprawę prowadzą starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk, którzy próbują rozwikłać serię zagadkowych śmierci.

Tymczasem ktoś wysyła anonimy do młodszej siostry komisarza Tomczyka. Czy ma to jakiś związek ze sprawą? Kim jest Zosia i dlaczego ktoś musi ją chronić? Nowe światło na sprawę rzuci niewyjaśniona tragedia sprzed lat, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Tym razem duetowi, a w życiu prywatnym już parze, Górska - Tomczyk przyjdzie zmierzyć się z seryjnym zabójcą, który metodycznie, z chirurgiczna precyzją zabija kolejne ofiary wstrzykując im śmiertelną truciznę. 

Klucz doboru ofiar jest nieznany, wydaje się, że są to przypadkowo wybrani przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy, wraz z rozwojem akcji okazuje się jednak, że łączy ich nie tylko morderca.
Dość niespodziewanie w tok całej akcji zostaje wplątana młodsza siostra Tomczyka, którą to ktoś prześladuje wysyłając anonimy. Dodatkowo wychodzi na jaw, ze była ona ostatnią osobą, która widziała pierwszą ofiarę i robi się coraz bardziej ciekawie.

Oprócz całej plejady bohaterów dobrze nam znanych autorka wprowadza również całe mnóstwo barwnych postaci, którym przyjdzie odegrać swoje role. Mamy tutaj tajemnicza wróżkę, u której pokój wynajmują dwie młode kobiety - Zuzanna, była księgowa pierwszej ofiary i Apolonia, która właśnie straciła pracę, a która to również oprócz pracy szuka miłości swojego życia. Mamy także zdolnego studenta, który dorabia sobie przygotowywaniem wytrychów oraz przystojnego pracownika klimatycznej kawiarni Filiżanka, oraz pana w średnim wieku, który straciwszy pracę, nie mogąc znaleźć nowej otwiera stronę internetową, na której to można umieszczać posty dotyczące nieuczciwych pracodawców. Każde z bohaterów ma coś do ukrycia, który z nich najwięcej?
O tym musicie przekonać się sami, mogę tylko obiecac, ze będzie się działa, bo i ta, kolejna przeczytana przeze mnie powieść autorki, trzyma poziom gwarantując niezpoamnianą lekturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz