poniedziałek, 5 lutego 2018

Anna Claybourne - Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentachKto dostrzeże nietoperze? Kto odszuka nieświszczuka? Wyrusz w podróż dookoła zwierzęcego świata – od niebosiężnych szczytów Himalajów po tajemnicze głębie Pacyfiku. Po drodze zabłądzisz na pustyni Gobi, popłyniesz na wyspy Galapagos, wypatrzysz jaguara w lasach deszczowych Amazonii, zanurzysz się w jeziorze Bajkał, zagłębisz w bezkresnej rosyjskiej tajdze, a nawet popluskasz w gorących źródłach Japonii ze stadkiem makaków. A także dowiesz się w końcu, kim są: moloch straszliwy, patelnica niebieskoplama, perewiaska marmurkowa, orłosęp brodaty, groźnica niema, lodofoka grenlandzka i kotek cętkowany. Ta książka oczaruje każdego małego przyrodnika!


U nas faza na książki o zwierzętach w pełni. Jak do tego dodamy etap rozwoju, który objawia się ogromną chęcią do wyszukiwania szczegółów, różnic itp. to książka "Gdzie się chowa śnieżna sowa" idealnie wpisuje się w gusta starszego syna.

Może zacznę od tego, co mnie - syn jakoś nie zwraca na to uwagi - denerwuje. A mianowicie ogromne oczy zwierząt, na każdej ze stron, każde zwierzę wygląda niczym postać z mangi. Zupełnie nie rozumiem dlaczego? Estetycznie mnie to nie zachwyca zupełnie. A co w środku?
Na każdej ze stron przedstawiona jest inna kraina, w której żyją charakterystyczne dla niej zwierzęta.
Na dwóch stronach znajdziemy obrazki z daną krainą, jej mieszkańcami, krótki opis charakteryzujący warunki, w której żyją zwierzaki, no i to, co najważniejsze - zadanie dla prawdziwego przyrodniczego detektywa. A mianowicie autorzy ukryli na obrazku konkretne zwierzaki, w konkretnej ilości. Poprzez ich poszukiwania maluchy zaznajamiają się z poszczególnymi gatunkami, często nawet nieznanymi rodzicom ;) Taka podróż przez góry, lasy i wody gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny na kilka długich wieczorów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz