poniedziałek, 9 października 2017

Maciej Szymanowicz - Rok w Krainie CzarówCzy zastanawialiście się kiedyś, jak mogłoby wyglądać życie w Krainie Czarów? Czy mieszkają tam Czerwony Kapturek, czarodziej, wilk, krasnoludki, smok, księżniczki i różne stwory? Co robią przez cały rok? Zapraszamy w fantastyczną podróż, pełną niespodzianek i niezwykłych spotkań z
bohaterami z bajek, ale i z Paziem Krotochwilem, istotą o nienagannej elegancji i niewiarygodnym talencie ogrodniczym, Wodnikiem nie z tej ziemi czy Hrabią de von Sal, który przedstawia się jako Największy Mag Świata, ale tak naprawdę nie umie czarować… "Rok w Krainie Czarów" można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.Książki z serii "Rok w.." dzielą się na takie, które urzekają od pierwszej strony i takie, do których czasem trzeba się przekonać, żeby spotkały się z zainteresowaniem najmłodszych.
Tym razem wydawnictwo sprezentowało wszystkim - zarówno tym starszym, jak i młodszym - książę, która zaczarowuje od samej okładki. Nie tylko dlatego, że prowadzi nas do Krainy Czarów. To, co najbardziej urzekające to niewątpliwie przepiękne ilustracje, które pozostają w głowie na dłużej.

To, co podobało nam się najbardziej to doskonale uchwycony baśniowy klimat całej książki. Niewątpliwie udało się to osiągnąć dzięki przepięknym i uroczym ilustracjom. Do tego cała zgraja ciekawych i mimo, że znanych tutaj ukazanych w całkiem nowym świetle bohaterów. Połączenie tych dwóch rzeczy powoduje, że z dużym zaciekawieniem i zauroczeniem najmłodsi czytelnicy w podroży przez dwanaście miesięcy poznają Krainę Czarów. Do tego bardzo dobrze wyważona ilość szczegółów - tak w sam raz żeby zaciekawić, pozwolić snuć własne historie, rozwijać wyobraźnię, jednocześnie nie męcząc nagromadzeniem detali. 


W końcu każdy z nas zawsze marzył, żeby choć przez chwilę znaleźć się w tajemniczej krainie, gdzie światem rządzą czary i magia. Tym razem, dzięki uprzejmości swoich pociech jest wam to dane. Gorąco polecamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz