poniedziałek, 6 lutego 2017

Marta Galewska - Ustra - Pucio mówi pierwsze słowa


Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!

Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem posługuje się już prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać. Dla starszych dzieci książka będzie doskonałym materiałem do pierwszych prób samodzielnego czytania.

Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami książka w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka.

„Pucio mówi pierwsze słowa” to piąta po „Wierszykach ćwiczących języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, „Zeszytowym treningu mowy” oraz „Pucio uczy się mówić” książka z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.


Pucio to bohater znany nam z pierwszej części, gdzie wraz z nim poznawaliśmy pierwsze wyrazy dźwiękonaśladowcze. Tym razem przed naszym bohaterem i maluchami stoi trudniejsze zadanie - trzeba zacząć mówić. Dwu- i trzylatkom pomóc ma  w tym Pucio i jego rodzina.

Wraz z nimi poznajemy cały rozkład dnia oraz uczymy się wszystkich czynności. Z samego rano wstajemy, jemy posiłki, ubieramy się, idziemy do przedszkola, odwiedzamy plac zabaw. Po przedszkolu idziemy na zakupy, odwiedzamy basen oraz spotykamy sie z dziadkami. Na każdej ze stron książki obrazkowo opowiedziana jest krótka historia poprzedzona krótkim tekstem - wprowadzeniem. Jako podsumowanie służy zestaw najważniejszych słówek - nazw rzeczy i czynności znajdujących się w historyjce. Mają one pomóc maluchom odpowiadać na pytanie 'co to?' i 'co robi?' oraz 'jaki/jaka/jakie'. W samych historyjkach również pojawia się całkiem sporo pytań mających zastymulować dzieci do odpowiadania na nie. Dodatkowo dużo wyrazów i zwrotów jest wyróżnionych - np. czarne dymki z pogrubionym białym tekstem,  przykuwając uwagę maluchów. Dla trochę starszych dzieci może to pomóc w nauce samodzielnego czytania, wyszczególnione bowiem są zarówno wyrazy - czasem krótsze, czasem dłuższe, jak i całe zdania. Na końcu znajduje się słowniczek obrazkowy będący podsumowaniem całości.

Sytuacje w jakich znajdujemy Pucia i rodzinę będą z pewnością bliskie każdemu dziecku co pomaga również oswoić się z nowymi wyrazami i zacząć kojarzyć je z konkretnymi sytuacjami. Dodam jeszcze, że graficznie całość przedstawia się rozkosznie bajkowo z ładnie zarysowanymi emocjami postaci. Super pozycja gwarantująca miło spędzony czas całej rodzinie.

1 komentarz: