środa, 25 marca 2015

Kerby Rosanes - Inwazja bazgrołów. Blok rysunkowy

"Inwazja bazgrołów" to niezwykły blok rysunkowy dla dzieci, a także dorosłych, którzy nigdy nie zapomnieli, jak kiedyś lubili kolorować obrazki… Niesamowite czarno-białe światy powołane do życia przez grafika Kerby’ego Rosanesa sprawią, że ani starsi, ani nieco młodsi nie będą mogli oderwać się od tej książki. Dzięki wyjątkowej dbałości artysty o szczegóły "Inwazja bazgrołów" to nie tylko kolorowanka, ale przede wszystkim dzieło sztuki, które ty i twoje dziecko będziecie podziwiać godzinami.

Przyznam od razu-byłam zaskoczona i w pierwszym odczuciu nawet nie do końca pewna, czy to było pozytywne zaskoczenie ;)

Bo książka okazała się być blokiem do kolorowania-spytacie ale jak to? Powiem, ze nie jest to typowa kolorowanka, malowanka czy coś do nich podobnego. To pozycja do kolorowania dla mistrzów detali, niuansów itp. Każdy obrazek, który ma być pokolorowany składa się z mnóstwa elementów, drobiazgów, szczegółów i szczególików dających praktycznie nieograniczone możliwości kolorującemu. I im dłużej przeglądałam rysunki znajdujące się z tym bloku tym bardziej byłam przekonana, że nie jest to propozycja tylko dla dzieci. Ci dorośli, którzy podobnie jak ja w czasach młodzieńczych uwielbiali kolorować z pewnością pomyślą "a gdybym tak jeden obrazek tylko...". ;-)
Myślę, że właśnie dzięki temu jest to idealna propozycja dla rodziców i dzieci na wspólne spędzenie czasu. Dla dzieci na rozwój i naukę, dla dorosłych na powrót do czasów dzieciństwa :)

Duża książka, w sztywnej okładce, z ponad 100 grafikami w środku. Fajnie wydana, na dość sztywnych kartkach, po których dobrze się maluje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz