wtorek, 18 grudnia 2018

Małgorzata Rogala - Ważka

Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w tajemnicy przed przełożonymi, gdy okazuje się, że śmierć jej koleżanki, Leny, nie była przypadkowa. Jedynym tropem jest tajemnicza broszka w kształcie ważki, o której Lena wspomniała podczas ich ostatniego spotkania.

Tymczasem partner Agaty, Sławek Tomczyk, prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa wyrachowanego dziennikarza – jego zwłoki odnaleziono w redakcji gazety internetowej. Zamordowany nie wahał się sięgać po niemoralne środki w pogoni za sensacją i wywlekał na wierzch brudy mieszkańców Warszawy, więc krąg podejrzanych nieustannie się rozszerza.

Czy sprawa zabójstwa Woźnickiego oraz śmierci Leny są ze sobą powiązane? Jaki sekret skrywa broszka w kształcie ważki?
Kolejny tom przygód mojego ostatnio ulubionego duetu policyjno - kryminalnego nie zawodzi i tym razem. Agata Górska i Sławek Tomczyk tym razem prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza, brutalnie zamordowanego, który ze względu na swoje mało przychylne, czy wręcz obraźliwe artykuły w gazecie internetowej naraził się wielu osobom. Okazuje się, że chętnych do popełnienia tej zbrodni było całe mnóstwo, aż ciężko wybrać z grona podejrzanych tego, którego chęć zemsty była najsilniejsza... 
W toku prowadzonego przez mój ulubiony duet śledztwa okazuje się, ze każdy z podejrzanych ukrywa znacznie więcej niż mogłoby się początkowo wydawać. A nienawiść do niespełnionego dziennikarza jest najmniejszym z popełnionych przez nich przewinień...

Tajemnice z teraźniejszości i przeszłości, dawne i aktualne romanse, historie, które nie powinny się wydarzyć i te, których konsekwencje okazały się być gorsze i trudniejsze, niż wydawało się to na początku... Dzieje się mnóstwo, do tego w pewnym momencie elementy śledztwa zaczynają się zazębiać z prywatnym śledztwie Górskiej, które poszukuje zabójczyni swojej dawnej przyjaciółki ( o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj). Kim okaże się sprawdza? Czy będzie ich dwóch, czy to ta sama osoba? I jaki miała motyw?

Po raz kolejny Rogala nie zawodzi serwując czytelnikowi kryminał wielowątkowy z dobrze zarysowaną warstwą psychologiczną i obyczajową. Do tego dobry pomysł na samą akcję... czego chcieć więcej? No może tylko tego, żeby cała seria okazała się równie dobra!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz