wtorek, 4 grudnia 2018

Małgorzata Rogala - Dobra matka
Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności?

W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą matką”.

Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo, podczas którego odkrywają wiele brudnych tajemnic sprzed lat. Poza schwytaniem seryjnego mordercy starsza aspirant Agata Górska będzie musiała zmierzyć się także ze swoją przeszłością…Ach jakież te kryminały Małgorzaty Rogali są prawdziwe i niesamowicie aktualne. Autorka zwraca uwagę na takie problemy, które stając się dla nas codziennością zatracając tym samym element niebezpieczeństwa, na które powinniśmy zwracać uwagę. Tym razem autorka na tapetę wzięła umieszczanie przez matki nadmiernej ilości zdjęć w internecie, gdzie chęć pokazani potomka i pochwalenie się nim jak największemu gronu znajomych na facebooku jest silniejsza niż umiar i zdrowy rozsądek. A sytuacja ta stanowić może idealną pożywkę dla pedofilów i jak w tym przypadku wymierzającemu nieuważnym matkom sprawiedliwość mordercy. 

Oprócz wątku śledztwa autorka sporo miejsca poświęca również wątkom obyczajowym związanym z parą głównych bohaterów policjantom Agacie Górskiej i Sławkowi Tomczykowi. Wraz z pojawieniem się w śledztwie postaci z przeszłości Agaty mamy szansę poznać elementy z jej życia sprzed wstąpienia do policji, kiedy to całe dnie spędzała obserwując życie w szemranym lokalu. Znajomi z tego czasu okazują się być zamieszani w to, co dzieje się współcześnie, a dawna przyjaciółka Agaty zostaje potrącana przez pędzące na nią auto na oczach naszej bohaterki, z każdą stroną robi się coraz ciekawiej, a akcja plącze się, zawraca, skręca, by doprowadzić do rozwiązania, które tak naprawdę stanowi zapowiedź kolejnego tomu przygód naszego duetu. 

Niezwykła celność obserwacji, dobry pomysł na wątek kryminalny, dopracowany watek obyczajowy, właściwe tempo i dużo zaskoczeń - wszystko to sprawa, ze od książek Rogali ciężko się oderwać, a na kolejny tom czeka się z ogromną niecierpliwością... ja już kolejny zaczęłam, a a  wy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz