poniedziałek, 22 maja 2017

Beata Ostrowicka - Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę przyrody. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, lecz także wspiera naukę czytania. 

Zalety książki:
duża, czytelna czcionka,
ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową I etapu edukacji, klasy 1–3,
wiedza przyrodnicza wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach lub w komiksowych dymkach,
ponad 20 zagadnień, takich jak między innymi: zależność przyrody od pór roku, ochrona środowiska, znaczenie wody i powietrza dla życia, krajobrazy Polski, zagrożenia ze strony zwierząt, roślin czy zjawisk przyrodniczych, zasady racjonalnego odżywiania się, przystosowywanie się zwierząt do poszczególnych pór roku, warunki rozwoju roślin, zjawiska atmosferyczne, doświadczenia przyrodnicze,
doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" opowiada o Antku, Lence, Adzie, Julku, Krzysiu, o ich rodzinach, kolegach, o tym, co lubią, oraz wielu innych sprawach ciekawych dla wszystkich dzieci.

ilustrator: Katarzyna Kołodziej

Jestem oczarowana tą książką! To kolejna z tych propozycji, że żałuje, że już nie jestem dzieckiem. 

W kolejnym tomie z serii "Poczytam ci, mamo" autorka postanawia bowiem przybliżyć uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej zagadnienia związane z szeroko rozumianą przygodą. Mamy tu między innymi informacje dotyczące tęczy, kierunków świata, sadzenia roślin, pór roku, piramidy żywieniowej i całe mnóstwo innych, jakże ważnych dla młodszych tematów. Naszym ulubionym oczywiście okazał się być przekroj jamnika - zdjęcie powyżej. No i zdecydowanie jest to rozdział, do którego wracamy najchętniej ;) Przynajmniej niektórzy z nas...

Wszystkie zagadnienia przestawione są w prostej i zrozumiałej formie, tak aby każdy z wiekowej grupy docelowej mógł je zrozumieć, Razem z bohaterami poznajemy wszystkie zagadnienia niejako mimochodem przy okazji przygód, które przydarzają się postaciom. 

Do tego każdemu z tematów towarzyszy odpowiednia ilustracja - z jednej strony są to rysunki typowe dla książek dla dzieci dotyczące tego, co się wydarzyło, z drugiej mamy również rysunki ilustrujące dane zagadnienie czy zadania - jak np. hodowla roślinki z nasionka. To, co ciekawe (i trochę trendy) dużo miejsca autorka poświęca również dbaniu o przyrodę, okazuje się, że poznanie to jedno a właściwe dbanie o to, co wokół nas jest jeszcze ważniejsze.  Dobrze z takim przesłaniem rozpoczynać jak najwcześniej :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz