czwartek, 11 maja 2017

Ina Rybarczyk - Łowcy smaków

Otwórz okno na kulinarny świat, pełen nowych smaków i zapachów. Świat kuchni roślinnej, bez glutenu i rafinowanego cukru. Kuchni, która zmieni jakość twojego życia i pozwoli cieszyć się pysznym jedzeniem i jednocześnie pełnią zdrowia. 

Wyczarowuje się tu burgery i kotleciki z fasoli, makarony z cukinii, a także parmezan, który tak naprawdę nie jest serem! Naleśniki są zielone, a risotto nie zawiera ani grama masła. Na deser przyrządzamy ciasta z chia, serniki z kaszy jaglanej, banoffee z karmelem z daktyli oraz mocno czekoladowe brownie, zrobione z… batatów. W kuchni roślinnej nie ma ograniczeń! Jest za to smak pysznej zdrowej wolności. Pokaże ci go Ina Rybarczyk, autorka znanego bloga roślinnego True Taste Hunters. To co? Dasz się namówić na podróż? Niezwykle inspirującą podróż w poszukiwaniu prawdziwego smaku!


Ostatnio kuchnia wegetariańska święci triumfy, nie tylko wśród tych, którzy wege wybrali swoją drogą kulinarno - życiowa, ale również wśród tych, którzy na fali popularności trochę innych propozycji chcą spróbować nowych smaków i połączeń. 

Jedną z najnowszych propozycji jest książka "Łowcy smaków". Myślę, że stanowi ona fajne kompendium dla tych, którzy swoją przygodę z wege życiem dopiero zaczynają, bo autorka nie wspina się od razu na wyżyny kulinarnych przepisów, ale proponuje coś podstawowego jak chociażby znaną jaglankę, ale w wege wersji. Z drugiej strony nie poprzestaje na swoistym basicu, bo przepisy znane i popularne podkręca nowymi dodatkami, czy niekonwencjonalnymi połączeniami. 

We wstępie wprowadza nas również w pewnie niuanse kuchni wegetariańskiej opowiadając swoją historię oraz przedstawiając korzyści jakie przyniosła jej zmiana diety. Dale również praktyczne wskazówki o czym pamiętać zmieniąc dietę oraz jak przeliczniki wege produktów mają się do stosowanych w przepisach standardowych łyżeczek, szklanej itp. Praktyczne!

 Co mi się najbardziej spodobało to dużo przepisów dla łasuchów - słodkie i zdrowe konkrety (w tym lody!!), zarówno w postaci wyszukanych/trudniejszych ciast jak i pomysłów na drobne przyjemności. To, co zwraca uwagę to również całe mnóstwo propozycji na pozostałe posiłki - niebanalne, serwowane od rana i takie, które nie zionął nudą odstraszając tych, którzy fanami kuchni wege nie są pod żadną postacią. Ogromne brawa za przepis na wege parmezan oraz dodatki do standardowych dan w nowej odsłonie - czyli śmietana i jogurt :)
Przy takim ogromie tak różnorodnych przepisów każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam.

1 komentarz: