poniedziałek, 7 grudnia 2020

Nikola Kucharska - Fakty i plotki o smokach

 Najwybitniejsze dzieło architektury cukrowej to zamek zbudowany z kostek cukru – fakt czy plotka? Najwięcej złóż krotoskały, smoczego przysmaku, znajduje się blisko jądra Ziemi – fakt czy plotka? Smoki potrafią polizać swój łokieć – fakt czy plotka?Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o smokach, ich zwyczajach i życiu. Dowiesz się z niej, kto wymyślił liczbę dyrdymalną, z kim smoki grają w bingo i czego uczą się w szkołach.


Fenomenalna! I na tym właściwie mogłabym skończyć naszą recenzję :)

Uwielbiamy takie propozycje! Po pierwsze cudowane iloustracje, od których nie sposób oderwać oczu, przybliżające dzieciom postacie, których nigdy nie uda im się zobaczyć na żywo. Smoki w wykonaniu Nikoli Kucharskiej pełne są dopracowanych detali, szczegółów i szczególików, które można oglądać bez końca. 

Po drugie cała masa informacji, które zawiera każda ze stron. Mamy tutaj historię smoczego życia, opisy różnych rodzajów smoków, ich edukację, zajęcia, słynne smoki, smocze choroby i dolegliwości oraz smoczą dietę, która podobnie jak cała reszta jest równie niezwykła.

Po trzecie to wyjątkowe przymrużenie oka, zastosowane przez autorkę, które sprawia, że kolejny srony przegląda się z coraz szerszym uśmiechem na twarzy. 

Po czwarte to ogromna dawka humoru wzbudzającego mnóśtwo radości podczas lektury i pomysły autorki - nieceodzienne, ale jakże chwytliwe!

Historię powstawania tej książki opisuje autorka na swoim blogu, mozecie więcej się dowiedzieć się w tym wpisie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz