poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska - Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość

Trzeci tom poświęcony jest kolejnej z przyjaciółek - Kazi Leszczyńskiej. W ostatnim czasie oddalili się od siebie z Ludwikiem, a gdy na horyzoncie pojawia się dawna narzeczona Ludwika, ich małżeństwo staje pod znakiem zapytania. Na dodatek Kazia skrywa sekret, którego ujawnienie spowoduje w życiu jej rodziny prawdziwą rewolucję… Dużo dzieje się także u pozostałych bohaterek – Zuzanna pragnie dziecka, a Wiola rozwija pierwszy w swym życiu poważny związek. "Ogród Zuzanny" to powieść o szczególnej atmosferze, z wyrazistymi, interesującymi bohaterami (także tymi drugoplanowymi, na dwóch czy czterech… łapach), pełna ciepła i humoru.
Są takie miejsca, gdzie czytelniczo dobrze się zawsze wraca... taka jest też Stara Leśna, w której mieszkają bohaterki "Ogrodu Zuzanny". Tutaj zawsze dobrze się czytelniczo przebywa, tutaj zawsze dobrze spotkać znajomych bohaterów, którym się kibicuje i za których trzyma się kciuki, tutaj dobrze odpoczywa się po męczącym dniu i tutaj w końcu ładuje się baterie pozytywną energią i humorem. Tak jest i tym razem, autorki nie zawodzą i po raz kolejny gwarantują czytelnikom dobrą rozrywkę i mile spędzony czas. 

Tym razem jednak zaczyna się pod górkę i naszym bohaterkom przyjdzie zmierzyć się z dość bolesna rzeczywistością. Oczywiście jak nietrudno się domyśleć wszystko zaprowadzi nas do pozytywnego zakończenia, jednak nie wszystko na tej drodze będzie łatwe i proste.
Zuzannie przyjdzie się zmierzyć ze stratą dziecka, Adamowi z walką o żonę i ich wspólną przyszłość. Musze przyznać, ze mężczyźnie udało się mnie zaskoczyć proponując nietypowe i odważne rozwiązanie problemu niejako skrojone pod jego żonę. Niebanalnie, a działa.
Wiola wydawałoby się znalazła swoje miejsce u boku kochanego mężczyzny, jednak doświadczona przez życie kobieta ma więcej wątpliwości i obaw, zwłaszcza wtedy, kiedy ukochany proponuje jej zakup ich wspólnego domu.

Najwięcej rozterek przeżyje w najnowszym tomie przygód przyjaciółek - Kazia, której przyjdzie się zmierzyć z podejrzeniem o zdradę męża. Zwłaszcza, że niedaleko nich wprowadza się dawna miłość Ludwika, piękna kobieta po rozwodzie, która chce zacząć życie od nowa. Z drugiej strony Kazia w końcu zacznie walczyć o swoją przyszłość jako pisarka startując w konkursie na wydanie swojej powieści.

Czy Ludwik okaże się wiarołomnym mężem? O tym Kazia przekona się dopiero na sam koniec, a zarówno los jak i własny mąż staną na wysokości zadania zaskakując ją wielokrotnie.
Autorki poświęciły w tej powieści również dużo miejsca matce Zuzanny Krystynie - która to po wielu samotnych i rozczarowujących latach życia, które doprowadziły ją do zgorzknienia i swoistej alienacji jedzie do sanatorium i tam spotyka mężczyznę, którego z wzajemnością obdarzy sympatię. Co z tego wyniknie? Będzie ciekawie, to mogę wam powiedzieć!

Chociaż według mnie zdecydowanie bohaterem numer jeden pozostanie tutaj Kozak, którego żona Monisia zostają gwiazdą instargamu pokazując ich życie od podszewki. Jej mężowi przyjdzie się zmierzyć z bolesną rzeczywistością i rozrastającym cię przybytkiem pełnym coraz to nowych zwierząt!
Polecam gorąco! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz