wtorek, 6 czerwca 2017

Jolanta Naklicka-Kleser - Lodovo czyli domowe, zdrowe lody, zimne desery i smoothie

Stoimy u progu lata, a jak wiadomo lody to najlepszy pomysł na letnie desery i nie tylko. Zwłaszcza, jak się ma dzieci - wtedy dokładnie wiadomo, gdzie jest najbliższa lodziarnia, zaspokajająca dziecięce zachcianki w tej materii. Co jednak zrobić, kiedy te zachcianki są nagminne lub trudno dostępne - poza tymi ze sklepu spożywczego? Z pomocą przychodzi nam wtedy Jolanta Naklicka-Kleser, która to proponuje całe mnóstwo przepisów na orzeźwiające, proste, smaczne i zdrowe desery dla wszystkich entuzjastów lodowego szaleństwa.
To, co mnie zauroczyło w tej książce to przede wszystkim minimalizm - zarówno, jeżeli chodzi o przepisy, jak i o ich oprawę graficzną. Obie są dość okrojone, ale bardzo wyważone i pasujące do siebie. Same zdjęcia urzekają, bo są po prostu piękne. Z książkami kulinarnymi jest tak, że ich oprawa graficzna odgrywa bardzo dużą rolę - nie wiem jak potrawy byłyby smaczne, to kiepskie ich zdjęcia potrafią zepsuć odbiór. Tutaj całe szczęście wszystko idealnie ze sobą współgra, powodując, ze z każdą przewracaną stroną ma się ochotę na więcej.

Co do samych przepisów to są one rzeczywiście zdrowe fit i trochę trendy - niech żyje tofu, które tutaj również się pojawia dość często. Co ciekawe autorka nie ogranicza się tylko do owców sezonowych, ale proponuje również przepisy na czas, kiedy jesteśmy skazani na owocową egzotykę oraz doradza, żeby zawczasu zapatrzeć zamrażarkę w małe paczuszki z zamrożonymi owocami, które w środku zimy cieszyć będą dodatkowo.Sama Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie:
-Ice pops - czyli proste lody na patyku
-Lody w 5 minut
-Dla zaawansowanych
-sorbety
-granity
-smoothie (zielone, mocno owocowe, vege, o poranku, smoothie bowl)

Polecam wszystkim fanom zimnych deserów!


Mrożone smakołyki uwielbiają i dzieci, i dorośli. Przekonaj się, że mogą być nie tylko pyszne, ale i zdrowe!
Z roku na rok jemy coraz więcej lodów. Dawniej kojarzyły się głównie z miesiącami letnimi, od pewnego czasu goszczą w menu przez cały rok. Różnorodność smaków przyprawia o zawrót głowy.
Chcesz podawać bliskim mrożone smakołyki z przekonaniem, że jedzą nie tylko pyszne, ale i zdrowe rzeczy? Postaw na zdrowe lody domowe, zimne desery i smoothie!

1 komentarz: