niedziela, 6 grudnia 2020

Emilia Dziubak - Co budują zwierzęta?

 


Zwierzęta to prawdziwi mistrzowie architektury! Emilia Dziubak w swym niezwykłym atlasie przedstawia ich najciekawsze dokonania: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe. Wśród licznych przykładów znalazły się między innymi: gniazdo uszyte przez krawczyka, gniazda ze śliny, jedna z największych ptasich budowli, czyli kopiec lęgowy nogala zmiennego, spiżarnia dzięciura żołędziowego, ogromna konstrukcja tkaczy towarzyskich, altanka ogrodnika brunatnego, papierowe gniazdo osy pospolitej, gniazdo pszczół i innych owadów, kopce mrówek, ale również mosty i tratwy mrówek legionistek, termitiery, pułapki pająków, kawalerki larw chruścików, rozbudowane nory golców piaskowych, żeremia bobrów, krecie tunele i wiele innych.Są tacy ilustratorzy, którzy zapewniają sukcesy każdej książce, której nadają oprawę wizualną. Tak jest zawsze z Emilią Dziubak, jej ilustracje do kazdej, z książek jej autorstwa są po prostu fenomenalne. Tak jest i tym razem. Ta książka to hit, nie tylko dla zafacynowanych zwierzętami dzieci, ale i dla ich rodziców. Jest po prostu piękna, a dodany do ilostracji tekst - oczywiście ciekawy i wciągajacy dla czytelnika to jednak tylko dodatek ;)
My nie mogliśmy oderwać oczu przez długie godziny.

Tym razem Emilia Dziubak zabiera nas w krainę domów i budowli, których twórcami są zwierzęta. I to nie tylko takie zwierzęta, o których całkiem sporo wiemy, ale również czesto fascynujący budowniczowi, o których istanieniu nie mieliśmy pojęcia. 
We wstępie autorka przedstawia rodzje domów, a następnie materiały używane do ich budowy.
Następnie zabiera nas w przepiękną historię w świat, często nam nieznany.
Każdej z ilustracji wprowadzającej do mieszkania naszego bohatera dołączona jest krótka historia o nim i jego niezwykłych umiejętnościach. Całe mnóstwo wiedzy, ciekawostek, które dzieci chłoną w tak przyjemnym dla oka wydaniu.
Zobaczcie sami:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz