wtorek, 13 października 2020

Puzzlowa jesień z Naszą Księgarnią

 Kiedy pogoda za oknem nie sprzyja długiemu wychodzeniu z domu, a klocki już są  nudne ;) z ogromną przyjemnością sięgamy zawsze po puzzle. Jeden i drugi z naszych synów ogromnie lubię układanie i dopasowywanie kolejnych elementów układanki. Jako, że pierwszoklasista właśnie rozpoczął swoją przygodę z poznawaniem liter z dużym zainteresowaniem spotkała się u nas układanka Alfabet, wydziergana przez Aleksandrę Salamon. Wcześniej już zdążyliśmy polubić książkę - także wydzierganą (tutaj znajdziecie naszą recenzję) - tym bardziej byliśmy ciekawi puzzli w tym samym klimacie. Dostajemy tym razem do ułożenia dużą planszę z literami alfabetu, każda z nich zawiera w sobie element zaczynający się na właściwą literkę. U nas to rozwiązanie - połączenie literka -rzecz sprawdza sie idealnie. Starszy syn pokazuje literkę, młodszy szuka rzeczy zaczynającej się odpowiednio na wspomnianą literę. Świetna zabawa z miłymi dla oka obrazkami gwarantuje dobrze spędzone popołudnie :)


Niezwykły szydełkowy alfabet znany z „Literkowej książki” Anny Salamon teraz także w formie puzzli. O to osa, M to motyl, Ł to łąka… Każda literka coś w sobie kryje. Czy zgadniecie co? Układajcie puzzle i poznawajcie litery. Puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Składają się z 35 dużych elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 54 x 39 cm. 

Nasz młodszy syn jest fanem Pucia ( a kto nim nie jest?) - tym razem puzzlowa zabawa z ulubionym bohaterem uczy młodsze dzieci sekwencyjności zdarzeń - podczas rodzinnej soboty poznajemy rozkład wolnego dnia w rodzinie Pucia i Misi. Możemy dzięki różnorodności puzzli tworzyć różne scenariusze, co mogło się wydarzyć. Mamy oczywiście przygotowaną przez autorkę historyjkę, która pomoże dzieciom w sposób właściwy uporządkować wydarzenie, u nas jednak rozwiązania alternatywne sprawdzają się dużo lepiej. Kolejne puzzle skonstruowane są w taki sposób, że każdy puzzel to dane wydarzenie, do którego dziecko może ułożyć historyjkę- opowiadając, co się na danej ilustracji wydarzyło. 

Autorka dołączyła również dla rodziców wskazówki, jak mogą wykorzystać te puzzle - zarówno w sposób łatwiejszy - dla maluchów, jak i trudniejszy - dla trochę starszych dzieci. Oczywiście, mamy tutaj również opowiadanie, które może być pomocne, dla tych, którzy lubią korzystanie z gotowych scenariuszy :)W pudełku jest 15 elementów. Każdy z nich przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. Po ich ułożeniu otrzymacie ciąg obrazków opowiadających o całej rodzinnej sobocie.

W dołączonej do zestawu instrukcji znajdziecie propozycje wielu ciekawych zabaw. Każda z nich ćwiczy wszystkie lub niektóre z następujących umiejętności: rozumienie słuchanego tekstu, uwagę słuchową, rozumienie sekwencji zdarzeń, umiejętność opowiadania, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość. Wzbogaca także słownictwo.


Zestaw zawiera również przykładowe opowiadanie, które możecie wykorzystać podczas zabawy.

Nie musicie się ograniczać do zabaw zaproponowanych w instrukcji. Korzystajcie z wyobraźni i wymyślajcie własne!

Jak mamy jesień to mamy również kolejną odsłonę z naszą ulubioną ilustratorką książek dla dzieci ( myślę, ze nie tylko naszą ) - Emilią Dziubak. Tym razem będzie to kolejne spotkanie z uwielbianymi prze nas bohaterami książki "Rok w lesie". recenzja tutaj

Moi chłopcy stwierdzili, że te puzzle ze względu na dobór jesiennych kolorów są dość wymagajace, jednak nie odpuścili i ułożyli je jednego wieczora opowiadając sobie historie  wszystkich bohaterów z otrzymanego obrazka. Dlatego między innymi, pomimo upływu lat Rok w lesie króluje u nas niezmiennie - autorka poświęca całe mnóstwo miejsca każdemu z

  bohaterów - w tym robakom i wszystkim małym zwierzątkom, które niezmiennie fascynują naszych synów. 


Czy wiecie, jakie kolory ma las jesienią i co się w nim wtedy dzieje? Jakich przysmaków szukają dziki? Gdzie chowa zapasy na zimę wiewiórka? Które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które zostają? Kogo można spotkać podczas zbierania grzybów? Układajcie puzzle i poznawajcie mieszkańców lasu. 


Puzzle dla najmłodszych autorstwa Emilii Dziubak, którą mali czytelnicy znają między innymi z książek „Rok w lesie”, „Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” i „Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt”.


Puzzle składają się z 88 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 47 x 33 cm. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz