niedziela, 1 marca 2020

Hanna Greń - Cynamonowe dziewczyny
W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą
morderstwa młodej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok niego tajemniczą wiadomość - różę bez kolców, która tym razem omyłkowo trafia w inne miejsce. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch młodych policjantów łączy siły by schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę.


Są takie serie, które zdecydowanie lepiej czyta się z zachowaniem właściwej kolejności. To jest zdecydowanie jedna z takich. Ja rozpoczęłam moja przygodę z drugim tomem Trójkąta Beskidzkiego i początek lektury niestety był dla mnie ciut chaotyczny, a dużo wątków z pierwszego tomu pojawiało się w postaci odwołań w tej własnie części, bo zdecydowanie utrudniało lekturę.
Tym niemniej moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki było wyjątkowo udane i już czekam na kolejne. Cieszę się, że mamy coraz więcej uzdolnionych twórców kryminałów, mimo niepodzielnego panowania króla...
Tym razem mamy tutaj historię seryjnego zabójcy, który morduje młode dziewczyny. W powtarzającym się schemacie okalecza je, uprawia z nimi seks, a następnie zamęcza na śmierć. Procederowi temu poddawane są bardzo młode kobiety i nastolatki. A do makabrycznych odkryć kolejnych ofiar dochodzi już nie tylko w Bielsku Białej, ale również w Wiśle i okolicach. morderca czuje się zupełnie bezkarny od lat uprawiając swój niecny proceder. 
Kiedy dość niespodziewanie wraz z morderstwem jednego z policjantów do gry trochę wbrew swojej woli zostanie wciągnięty jeden z naszych bohaterów policjantów - Damian sprawa zabójstwa kolegi ukaże swoje całkiem nowe oblicze, pokazując powiązania, których nikt wcześnie by się nie spodziewał. 
Co ciekawe autorka nie ogranicza się tylko do opisu samego śledztwa, ale również pokazuje motywy, sposób działania i chorobę sprawcy, który w toku postępowania okazuje się być jednym z policjantów, z którymi Damian pracuje...
Dużą część powieści zajmują również wątki związane z życiem osobistym bohaterów, ich obawami, decyzjami i wzajemnymi relacjami, nierzadko trudnymi. 
Ciekawa kryminalna propozycja, z dobrze skonstruowanym wątkiem obyczajowym dotyczącym życia głównych bohaterów. Może nie charakteryzując się niesamowitym tempem akcji, ale zdecydowanie dobrze przemyślana całość, z wieloma elementami układanki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz