niedziela, 8 marca 2020

Ben Handicott - Atlas cudów świata
Uruchom wyobraźnię i wyrusz w pełną przygód podróż dookoła świata.

Na każdym kontynencie zobaczysz oszałamiające cuda przyrody bądź wytwory ludzkiego geniuszu. Poznasz 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Zdobędziesz Mount Everest, opuścisz się na dno Rowu Mariańskiego, przemierzysz Dolinę Śmierci i zwiedzisz Zakazane Miasto – wystarczy, że pozwolisz tej książce pobudzić twoją fantazję.

„Atlas cudów świata” jest bogato ilustrowany i zawiera setki faktów oraz ciekawostek.Ilustrowane atlasy pełne ciekawostek, w dużym formacie to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych serii wydawnictwa Nasza Księgarnia. Poprzednie niepodzielnie królują u nas już od dawna, teraz dołączył do nich Atlas cudów świata. Pamiętam, kiedy w dzieciństwie ktoś mi pożyczył mi książkę o ośmiu cudach świata, czytałam ją tyle razy, ze znałam niemal na pamięć. I za każdym razem, kiedy czytamy z synami książki, które od tych znanych mi z mojego dzieciństwa dzielą wydawnicze lata świetlne cieszę się jak dziecko, ze mam szansę nadrobić to, czego nie miałam szans czytelniczo poznać w dzieciństwie.


To, co zdecydowanie zachwyca tutaj to ogrom faktów, ciekawostek i miejsc... czasem aż trudno  uwierzyć, ze cudów architektonicznych i przyrodniczych mamy aż tak dużo.
Podobnie jak w poprzednich częściach książka jest podzielona według lokalizacji geograficznej - kontynentów. Na każdej ze stron mamy krótkie wprowadzenie, najważniejsze fakty przyrodnicze, historyczne, architektoniczne, dużą ilustrację i całe mnóstwo, krótko wspomnianych ciekawostek, które uzupełniają tekst główny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz