poniedziałek, 13 maja 2019

Karolina Bąkowska - Niesamowity wszechświatOd najdawniejszych czasów ludzie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o naszej planecie. Wiele zjawisk na niebie obserwowali za pomocą lunet i teleskopów, jednak to było za mało i zapragnęli
polecieć w przestrzeń kosmiczną. Przez stulecia podejmowali próby budowy maszyn pozwalających unieść się ponad Ziemię. Jeśli chcecie wiedzieć, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia i czy komety sprowadzają nieszczęścia, to jak najszybciej wybierzcie się w kosmiczną podróż razem z nami!
Ilustrator: Asia GwisOd jakiegoś czasu trwa u nas fascynacja gwiazdami, niebem, planetami. Odwiedziliśmy już planetarium, teraz przyszła nam z pomocą książka o niesamowitym wszechświecie. Ta dość okazała propozycja to propozycja, dla wszystkich tych, którzy interesują się wszechświatem i jego tajemnicami.

Autorka podzieliła książkę na następujące rozdziały:

- Obserwacje nieba poświęcone ludziom i metodom obserwacji nieba
- Planety Układu Słonecznego 
- Układ słoneczny to nie tylko planety, gdzie autorka wprowadza czytelników w siat księżyca, planetoid i gwiazd
- Czas - czyli o porach dnia i porach roku
- Gwiazdy czyli  o gromadach gwiazd, ich cyklu życia oraz o ufoludkach :)
- Droga Mleczna i inne galaktyki
- Sławne postacie - z którego dowiemy się o Galileuszu, Heweliuszu i Koperniku oraz o tych, którzy byli na tyle odważni, żeby wybrać się na Księżyc. 

Ta niezwykłą propozycja odpowie na wiele pytań dotyczących kosmosu, wszechświata, planet, ale nie tylko, autorka bowiem zadał sobie wiele trudu dodając całe mnóstwo informacji chociażby o porach dnia, czy porach roku tworząc kompendium dla młodszych czytelników, nie tylko pasjonatów tematu. Wszystko to zostało podane w wyjątkowo przystępnej formie, tak, aby nie przytłoczyć docelowych czytelników nadmiarem fachowego słownictwa, czy naukowych terminów. 
Autorką ilustracji jest znana nam dobrze Asia Gwis, ilustracji, które stanowią doskonałe uzupełnienie całości. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz