wtorek, 7 maja 2019

Ałła Gutniczenko - Niezwyczajne zawody

Rodzina Andrzeja jest niezwykła. Jej członkowie kochają to, co robią, a wykonują doprawdy ciekawe zawody! Mama jest kwiaciarką, tata – paleontologiem, siostra przytula pandy, dziadek jest testerem herbaty, a babcia – tłumaczką języka migowego. W rodzinie są też: kynolożka, architektka, pszczelarz, pilot balonów, pizzer, astronom czy dmuchaczka szkła. Nic dziwnego, że Andrzej nie wie jeszcze, kim będzie, kiedy dorośnie…Dzięki tej książce poznasz wiele ciekawych faktów o mniej znanych profesjach i o tym, jakie narzędzia czy przyrządy są potrzebne do ich wykonywania.
To taka idealna propozycja dla bystrzaków i ciekawych świata. Muszę przyznać, że wciągnęła nawet mamę niezwykle ciekawego przedszkolaka, który zadaje tysiąc pytań na minutę. Ta propozycja z jednej strony odpowiada na całe mnóstwo pytań, z drugiej prezentuje obszar, do którego jeszcze nie dane nam było wyruszyć w poznawaniu świata - krainy profesji równych, stała się niezwykle ciekawy dla zainteresowanego, więc spędzamy z tą niezwykłą propozycję kolejne wieczory.

Poznajcie Andrzeja - chłopca, który ma niezwykłą rodzinę. Jej niezwykłość polega na tym, że jej członkowie wykonują niespotykane i niepospolite zawody. Każdy z tych zawodów to unikat, z którego nie spotykamy na codzień. Mamy tutaj całą plejadę niezwykłych profesji - paleontologa, florystkę, hodowcę pszczół, kipera, przytulaczkę pand, kynolożkę, pizzera, pilota balonów, tłumaczkę języka migowego, dmuchaczkę szkła, astronoma i panią architekt. Brzmi ciekawie? I tak właśnie jest.

Każdy przedstawiony zawód to całe mnóstwo ciekawostek przedstawionych w niezwykle przystępny i ciekawy sposób. Do tego każdy z naszych bohaterów przedstawia swoje akcesoria, niezbędne do codziennej pracy. Oprócz atrybutów mamy często przypisane do każdego zawodu swoiste "dodatki" - mamy tutaj m.in. rasy psów, gatunki dinozaurów, migowy zapis liter, czy konstelacje gwiazd.


By urozmaicić lekturę i zaktywizować młodych czytelników autorka proponuje również zadania związane z omawianym zawodem np. labirynty, wyszukiwanie obiektów.

jedyne, co mi tak naprawdę przeszkadza to przedstawianie wszystkich postaci w sposób przygarbiony. Ta maniera trochę burzy odbiór, ale całość i tak wypada wyjątkowo interesująco, zwłaszcza, ze mało na rynku takich propozycji, które przedstawiają różne profesje, zwłaszcza te niezwykłe i mało popularne. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz