czwartek, 29 listopada 2018

Ina Rybarczyk - Łowcy smaków cztery pory roku

Ina Rybarczyk to autorka bloga True Taste Hunters (adres tutaj), nam znana już jest również ze swojej poprzedniej książki (recenzja tutaj), tym razem proponuje czytelnikom propozycje przepisów na cztery pory roku. Muszę przyznać, ze ta książka przypadła nam do gustu dużo bardziej i już nawet po pierwszym przekartkowaniu każdy z domowników zaznaczył wiele przepisów do wypróbowania. Co ważne i dla mnie cenne to autorka zapoznaje czytelników już we wstępie z tym, czego mogą się spodziewać w jej książce - są to jednocześnie rady, które mogą okazać się zbawienne dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z kuchnią roślinną. Pierwszy rozdział to podstawowe przepisy, z których produkty możemy wykorzystywać do potraw proponowanych przez autorkę w kolejnych 
rozdziałach. 
Każda pora roku to całe mnóstwo przepisów na każdą porę dnia. Ina bowiem przedstawia konkretne propozycje na:
-początek dnia
- coś konkretnego oraz
-coś na osłodę. 

To, co najważniejsze przepisy mają być przygotowane ze składników zarówno dostępnych tylko w danej porze roku, jak i takich, które można w kolejnych porach modyfikować sezonowym dodatkiem. Autorka przedstawia taką paletę przepisów, że czerpiąc z bogactw dostępnych w danym czasie mamy okazję posmakować czegoś ciekawego, za jej pomocą poznać smaki, których może się obawialiśmy, albo może nigdy nie pomyśleliśmy, ze możemy je tak połączyć. Mimo tej niezwykłości są to przepisy z produktów powszechnie dostępnych, trudno tu doszukiwać się kulinarnych udziwnień, czy niezwykle wyszukanych smaków. Jest za to całe mnóstwo propozycji, które trafią do gustu nawet niejednemu niejadkowi - wiem, co pisze, sprawdziłam! Do tego piękne zdjęcia - polecam!


Kuchnia roślinna bez glutenu i cukru rafinowanego tym razem wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą oprzeć swoją dietę na produktach sezonowych!

To przepisy zdrowe oraz pełne smaków i kolorów, czyli wszystko, za co pokochali Inę Rybarczyk czytelnicy Łowców smaków!

Książka zawiera kalendarz sezonowych owoców i warzyw oraz nowe sposoby ich wykorzystania w pyszny i zdrowy sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz