poniedziałek, 9 lipca 2018

Teresa Blanch, Anna Gasol - Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach

„Wielka księga wartości” to szesnaście niezwykłych opowieści, dzięki którym nauczymy się stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania. Dowiemy się, na czym polegają tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość oraz empatia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.

To książka, którą można czytać bez końca. To książka, która uczy nas zrozumienia i empatii. To książka, która pokazuje, jak żyć.

Przepięknie zilustrowana „Wielka księga wartości” pomoże również dorosłym, którzy chcieliby w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom, czym kierować się w życiu.To rzeczywiście książka, którą można czytać wielokrotnie... Nawet samemu, niekoniecznie z dzieckiem ;)

Te kilkanaście ciepłych opowieści mają za zadanie przybliżyć najmłodszym system ważnych wartości, które są ważne w życiu. Za najważniejsze autorzy uznali:

-tolerancję
-wysiłek
-życzliwość
-solidarność
-wspólnota
-uczciwość
-poczucie własnej wartości
-empatia

Każdej z wartości poświęcone są dwa opowiadania - tak, żeby dzieci mogły lepiej zrozumieć, przekaz autorów. Część z tych historii jest współczesnych, część ma charakter opowieści z dawnych czasów - w formie swoistej bajki. Do każdej z nich dołączone są piękne i klimatyczne ilustracje autorstwa Valentíego Gubianasa.
To niezwykle ważne przesłanie każdej z opowieści przedstawione jest w sposób przystępny dla najmłodszych czytelników, którym pojęcia chociażby solidarności i empatii mogą nie być znane, a ciężko je wytłumaczyć rodzicom w sposób nie będący swoistą abstrakcją, czy górnolotną opowiastką z przykładami z życia dorosłych. Polecamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz