piątek, 6 lipca 2018

Nikola Kucharska - Jak to działa? Ciało człowieka

Zainteresowanie ciałem człowieka pojawia się u każdego malucha. Tak jest u naszej bohaterki - Klary. I naszego syna również ;)
Z pomocą Klarze zainteresowanej tym, jak działają nasze organizmy przychodzi jak zawsze dziadek Ignacy i postanawia pokazać Klarze co i jak:Na profesjonalnych rysunkach przedstawia prosto, chociaż z humorem i przymrużeniem oka, które docenią raczej starsi czytelnicy, jak jesteśmy zbudowani, co dzieje się wewnątrz nas, do czego co służy i jakie procesy zachodzą w nas samych. Zobaczcie sami:


Nawet zawiłe pytania, bez jednoznacznych odpowiedzi i nieoczywiste fakty dziadek Ignacy przekazuje swojej wnuczce i innym maluchom w taki sposób, że nie będą mieć problemów ze zrozumieniem co i jak. Docenią jego starania również rodzice, którzy zyskają sprzymierzeńca w udzielaniu odpowiedzi na trudne pytania ;)


Klara fascynuje się światem wokół. Chciałaby zrozumieć, jak funkcjonuje człowiek, a w przyszłości zostać lekarzem albo pielęgniarką. Każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który swymi zabawnymi rysunkami cierpliwie odpowiada na kolejne pytania wnuczki. Dlaczego jesteśmy podobni do naszych rodziców? Po co nam pępek? Czy to prawda, że na starość człowiek się kurczy? Skąd się biorą śpiochy w oczach i motyle w brzuchu? Dlaczego jedno jedzenie jest zdrowe, a inne nie? Dlaczego po karuzeli kręci się nam w głowie? Po co nam łzy i ślina? Dlaczego burczy nam w brzuchu, a kupa brzydko pachnie? Jak powstaje strupek? Co chroni nas przed chorobami?
Duży format, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki o tym, jak działa ciało człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz