środa, 4 lipca 2018

Paulina Wyrt - Opowiem ci, mamo, co robią psy


Poznaj Felera, trochę nieokrzesanego, ale uroczego psiaka, któremu dom i miłość ofiarowuje sympatyczna Lila. Wprawdzie musi nad nim jeszcze trochę popracować (na przykład nauczyć go, że kot to też przyjaciel), ale jest na dobrej drodze. A radość z posiadania tak wiernego druha wynagradza wszelkie trudy.

„Opowiem ci, mamo, co robią psy” to zabawna książka obrazkowa nie tylko o Felerze. Wraz z bohaterami odwiedzisz weterynarza, salon piękności, plac zabaw dla zwierząt i wiele innych ciekawych miejsc. Dowiesz się, jak odpowiedzialną pracę wykonują niektóre psy, poznasz ich rasy, zwyczaje i umiejętności. Nauczysz się także opiekować tymi zwierzętami, a przy okazji sprawdzisz swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte szczegóły i rozwiązując zagadki.
Opowiem ci, mamo... to jedna z naszych ulubionych serii. Musze przyznać, że mimo upływu czasu większość z nich jest w ciągłym użyciu, nawet znalezione po jakimś czasie, odkrywane niejako na nowo, wzbudzają ciągle emocje.
Tym razem emocji było dużo więcej, bo najnowsza książka z serii dotyczy ukochanego zwierzaka, poświęcona jest psom. Jej autorką jest Paulina Wyrt - postać nowa w serii, która od lat tworzy czołówki do programów telewizyjnych, teledyski, filmy edukacyjne, a także ilustracje do książek dla dzieci i nie tylko. W swoich pracach łączy tradycyjne techniki z nowoczesnymi technologiami. Od lat prowadzi warsztaty poświęcone filmowi animowanemu, a od 2016 roku, jako asystentka na UAP, zaraża swoją pasją i kształci kolejne pokolenie profesjonalnych animatorów. 

Muszę przyznać, ze nowy autor wnosi trochę świeżości do znanej serii. 
Autorka proponuje najmłodszym czytelnikom następujące zagadnienia dotyczące psiego życia:

- trochę historii
- poszukiwania właściciela (wraz z labiryntem :):)
- wizyta u weterynarza (wraz z poszukiwaniem ważnych i niezbędnych dla zdrowia psa rekwizytów)
- wizyta w pieskim salonie piękności
-d omowa rzeczywistość z nowym członkiem rodziny (najczęściej te trudne i nie zawsze przyjemne)
- spacery - i planszowa gra związana ze spacerami z psem
- rodzaje psów
- misje specjalne
- psia mowa ciała
- pieskie zabawy i zadanie odnalezienia swojego pana
- przez okrągły rok z psem, czyli kiedy uważać na psa
- wyjazd z psiakiem
- pieskie przekąski
- jak pies  z kotem, czyli dlaczego ci dwaj się nie lubią..

Jestem pod ogromnym wrażeniem ogromu wiadomości i informacji, jakie autorka przemyciła w jednej książce! Odtąd życie psa/ z psem nie będzie już zagadką dla maluchów, autorka bowiem przybliża wszystkie jego aspekty. Co ważne, o ile nie najważniejsze, przedstawia również to, co może nas zaskoczyć w posiadaniu psa- niekoniecznie pozytywnie. O czym często dzieci pragnące ukochanego pupila w ogóle nie myślą. Autorka również nie unika tematów trudnych - pojawia się temat schronisk i błąkających się psów. 
To tego niemal na każdej stronie maluchy mają przed sobą zadanie, czy zagadkę do rozwiązania. Czego chcieć więcej? Polecamy gorąco!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz