poniedziałek, 22 stycznia 2018

Guido van Genechten - Mamusie z dziećmi, Tatusiowie z dziećmi

Mamusie z dziećmi

Dzieci zwierząt mają mamusie tak jak i ty. W tej uroczej czarno-białej książce spotkasz różne mamy i ich dzieci. Zwierzęta z sąsiedztwa, jak kota czy kurę, i te dzikie, z dalekich krajów, jak pingwina czy słonia. Stymulująca wzrok i wspierająca rozwój książeczka dla niemowląt od pierwszych miesięcy życia.
 
Tatusiowie z dziećmi

Dzieci zwierząt mają tatusiów tak jak i ty. W tej uroczej czarno-białej książce spotkasz różnych tatów i ich dzieci. Zwierzęta z sąsiedztwa, jak psa czy ptaka, i te dzikie, z dalekich krajów, jak fokę czy nosorożca. Stymulująca wzrok i wspierająca rozwój książeczka dla niemowląt od pierwszych miesięcy życia.Wśród ogromu książeczek dla najmłodszych - zaczynających przygodę z książkami czasem ciężko trafić coś odkrywczego, co z jednej strony jest oczywiste, bo grupa docelowa dla takich pozycji ma ciągle jeszcze dość ograniczone możliwości percepcyjne, z drugiej każda nowa książeczka , nie tylko dla malucha, ale również dla zmęczonego rodzica jest na wagę złota ;)
Tym razem nasz młodszy syn zmierzył się z dwoma propozycjami od wydawnictwa Nasza Księgarnia - "Mamusie z dziećmi" i " Tatusiowie z dziećmi". Pierwsze ważenie - wszyscy szczęśliwi, bo każdy ma coś swojego - syn podwójną radość, a każdy z rodziców swoją wybrana książeczkę. Na każdej czarno-białej lub biało-czarnej stronie przedstawiony jest duet rodzic z maluchem.

Wszystkie one są utrzymane w patchworkowej konwencji - co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. To, na co zwracają uwagę rodzice to fajne podejście do zagadnienia płci- bez jej rozróżniania. Bo tak np. jest MAMA kura i TATA żaba, więc sprawy gender mamy zachowane. Ciut starsi czytelnicy na pewno ucieszą się, bo książeczki zaznajamiają też z nowymi słówkami - jak chociażby szczeniak, słoniątko itp. Może nie do końca fortunne jest tata ptak z ptaszkiem..., ale tym niemiej książeczki gorąco polecamy maluchom i ich rodzicom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz