poniedziałek, 6 marca 2017

Georia Cherry, Martin Haake - Atlas miast

Książki rysunkowe to propozycja, która od dłuższego czasu cieszy nie niesłabnącym powodzeniem. Dając najmłodszym możliwość poznawania świata w wielu aspektach w sposób dla nich przystępny, nie epatując zbytnio nawałem informacji, które najmłodszych mogą przytłoczyć, czyniąc tym samym pozycje mniej atrakcyjną.

Najnowszą propozycją wydawnictwa Nasza Księgarnia jest Atlas miast. Stanowi on zaproszenie dla najmłodszych do podroży tym razem przez największe - głównie stolice - miasta świata. Podróż zaczynamy od Europy , przenosząc się kolejno na pozostałe kontynenty. To, co rodzicowi rzuca się w oczy to zdecydowana przewaga miast skandynawskich ;).

Każdemu miastu poświęcono 2 strony - zawierające króciutkie wprowadzenie, z najważniejszymi informacjami, w tym flaga oraz ilością mieszkańców. Niektórzy odkrywcy lubią bowiem takie ciekawostki. Później  poprzez obrazki na obu stronach autor proponuje wycieczkę po mieście zapraszając w najciekawsze, czy tez najpopularniejsze miejsca danej metropolii. Do tego dokłada mnóstwo symboli, pomników, zabytków, często również postaci związanych z danym miejscem. Książka kolorowa, ciekawa, z mnóstwem detali. Każde miasto odróżnia od poprzedniego i następnego również gama kolorów użyta do jego zaprezentowania. Fajna propozycja dla ciekawych świata i małych podróżników 3+, spokojnie zaciekawi również i starszych/bardziej wymagających czytelników.Przeżyj MIĘDZYNARODOWĄ PRZYGODĘ z tym ilustrowanym atlasem 30 MIAST z całego świata.

Poznaj SŁYNNYCH LUDZI, ZNANE BUDYNKI, OŚRODKI KULTURY oraz MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM dzięki temu szczegółowemu przewodnikowi, który zapewni wiele godzin dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Odwiedź z książką następujące miasta: Lizbona, Barcelona, Londyn, Amsterdam, Paryż, Rzym, Berlin, Helsinki, Oslo, Kopenhaga, Sztokholm, Ateny, Stambuł, Praga, Budapeszt, Moskwa, Montreal, Toronto, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Meksyk, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Warszawa, Hongkong, Tokio, Seul, Mumbaj oraz Sydney.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz