wtorek, 15 listopada 2016

Zosia Cudny - Razem w kuchni przepisy do wspólnego gotowania z dziećmi

Bloga Zosi Make cooking easier znam od dawna, wielokrotnie próbowałam jej przepisów. Bloga odwiedzam regularnie przede wszystkim - oczywiście oprócz przepisów - żeby sobie popatrzeć na piękne zdjęcia, klimatyczne stylizacje, urokliwe ujęcia.
Od czasu, kiedy Zosia została mamą na blogu zaczęło pojawiać się więcej przepisów dla dzieci, a że sama jestem mamą bardzo ucieszyła mnie zapowiedź jej najnowszej książki z przepisami do wspólnego gotowania z dziećmi.
To, co urzeka to przede wszystkim piękno tej książki, jeżeli znacie bloga Zosi, wiecie czego się spodziewać, bo książka jest dokładnie w takim samym klimacie, a zdjęcia doskonale oddają klimat całej książki -proste, a jednocześnie piękne, bez zbytniej stylizacji i przekombinowania. Warto do niej zajrzeć nie tylko ze względu na przepisy można chociażby po to, bo nacieszyć oczy.


Autorka podzieliła książkę na następujące rozdziały:

Wstęp i wprowadzenie -Razem w kuchni
Przepisy na dobry początek dnia, czyli Śniadanie
Pomysły na dania do plecaka, czyli Witaj szkoło
Ambitne wyzwanie, czyli Nie lubię warzyw
Zupa to podstawa
Rozdział poświęcony napojom, czyli Mamo pić
Pomysły na Podwieczorek
Autorka zachęca również, by znaleźć Czas na piknik
Oraz serwuje dania na specjalne okaze Moje urodzinki
No i bonus Czas dla mamyTo, co według mnie najważniejsze to fakt, ze przepisy są proste, rzeczywiście nadające się do przygotowania z dziećmi lub dla nich przeznaczone oraz z dostępnych powszechnie składników. Niemożność przygotowania konkretnego przepisu ze względu na udziwnione/niedostępne łatwo składniki zawsze wzbudza we mnie frustrację. Owszem można kombinowac, zastępować, ale nie jest już to samo. Tutaj tego problemu nie ma, większość składników mamy mają najczęściej w swojej kuchni. Mama Zosia dobrze zna dziecięce potrzeby bowiem proponuje również całkiem sporo prostych słodkości i łakoci, które moim zdaniem najlepiej sprawdzają się w przygotowywaniu jedzenia razem z dziećmi. Autorka wychodzi również naprzeciw problemom matek borykających się z chociażby z problemami z dziećmi, które nie chcą jeść warzyw.
Jeżeli nie macie pomysłu na prezent dla jakieś mamy to idealna propozycja :) Polecam
"Razem w kuchni" to kolejna autorska książka Zosi Cudny, założycielki popularnego bloga kulinarnego Makecookingeasier.pl. Tysiące osób zagląda codziennie na jej stronę, by znaleźć tam inspirację i poznać nowe, ciekawe dania.

Tym razem popularna i lubiana przez internautów blogerka, ale także szczęśliwa mama małej Hani, kieruje swoją książkę do wszystkich rodziców, którzy nie tylko chcą, by ich dzieci jadły zdrowe posiłki, ale także pragną czerpać radość ze wspólnego ich przygotowywania. W tej przepięknie ilustrowanej książce czytelnicy znajdą mnóstwo prostych, a mimo to niebanalnych przepisów, które wzbogacą rodzinny jadłospis, a jednocześnie pozwolą na co dzień doświadczać bliskości i ciepła, jakie daje wspólne gotowanie i chwile spędzone przy stole w gronie najbliższych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz