czwartek, 10 listopada 2016

Katarzyna Bajerowicz - Drzewo

"Drzewo" to niezwykła książka – można ją oglądać strona po stronie, a po wyrwaniu kartek stworzyć układankę w rozmiarze XXL. Wówczas przed naszymi oczami wyrośnie wspaniały dąb, a na nim i obok niego (a nawet pod nim!) zobaczymy niezliczone gatunki zwierząt: ptaków, owadów, ssaków… Na odwrocie plansz składających się na ten obraz znajdziemy zadania do wykonania, mnóstwo ciekawostek przyrodniczych oraz pomysły na twórcze spędzenie czasu!

W tej pięknej książce-układance Katarzyna Bajerowicz łączy humor ze sporą dawką wiedzy, którą przekazuje w sposób najciekawszy z możliwych – poprzez wspaniałą zabawę!


Musze przyznać, ze w tym miesiącu wydawnictwo Nasza Księgarnia sprawiło swoimi nowościami ogromną radość najmłodszym swoim czytelnikom. To tak, jakby Mikołaj w tym roku przyszedł ciut wcześniej ;)

Pozycja, która oczarowała mamę i syna to "Drzewo", a właściwie myślę, że właściwszą nazwą dla niej byłby las, bo Drzewo to punkt wyjścia, główny bohater, ale książka oferuje całe mnóstwo ciekawostek okołodrzewnych ;)

Mamy tutaj zwierzęta różne - od tych najmniejszych robaków, poprzez ptaki aż do wielkich żubrów, mamy różne rodzaje drzew wraz z informacjami jak wyglądają ich liście, nasiona, owoce lub szyszki. Autorka zaproponowała też dużo ciekawostek dotyczących małych żyjątek, pokazuje najmłodszym jak wygląda cykl ich życia Najwięcej uwagi poświęca ptakom, możemy ich tutaj zobaczyć całe mnóstwo - tych żyjących w dziuplach, jak i w gniazdach. 
Do tego na osobnych stronach proponuje szereg zadań, które z wykorzystaniem darów lasu - w większości akurat na czasie, bo jesiennych, które  zaktywizują młodych czytelników. 


Bonusem jest możliwość pojedynczego wyjmowania stron z całości - idealne rozwiązanie na podróż - oraz ich poźniejsze ułożenie w układankę/puzzle XXL.Musze przyznać, że tego typu książki u nas spotykają się z pozytywnym odzewem, syn z dużym zainteresowaniem z nich korzysta w tradycyjny lub czasem alternatywny sposób. W dobie ogromu bodźców, reklam, gadżetów, okazuje się, że nie zawsze standardowe rozwiązania książkowe zainteresują każdego młodego czytelnika. Czasem potrzeba czegoś więcej. Ta książka to idealne rozwiązanie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz