poniedziałek, 14 listopada 2016

Marcin Brykczyński i Artur Nowicki - Opowiem ci mamo, co robią statki oraz Statki - blok rysunkowy

Wspaniała książka dla najmłodszych fanów statków!


Najnowsza pozycja w popularnej serii „Opowiem ci, mamo”, narysowana z humorem przez Artura Nowickiego, tym razem pozwoli wam się wybrać w morską podróż i poznać bogaty świat najróżniejszych łodzi. Najmłodszych czytelników czeka wiele atrakcji. Zapraszamy na paradę żaglowców, do stoczni i portu. Pomóżcie uratować orkę, a lodołamaczom przepłynąć labirynt z kry. Poznajcie wielkich odkrywców i bądźcie świadkiem bitwy piratów. Ahoj, przygodo!


 „Opowiem ci, mamo, co robią statki” to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki przetrwają wielokrotne przeglądanie.


Kolejną nowością wydawniczą, która umila nam jesienne wieczory jest najnowsza propozycja Naszej Księgarni z cyklu Opowiem ci mamo... Tym razem mama i tata rozwija swoje twórcze możliwości opowieściami o statkach. Tak, jak poprzednio duet autorstwa Marcin Brykczyński i Artur Nowicki sprawdza się rewelacyjnie :)


Razem z autorami najmłodsi czytelnicy poznają historię statków - jak wyglądały one kiedyś - na przykładzie modeli zamkniętych w butelkach. Żeby historia była pełna poznajemy też, jak budowane są statki, gdyż autorzy zabierają nas do stoczni. To, co wzbudza u nas zainteresowanie, to niewątpliwie przekrój kontenerowca i wielka bitwa piratów, której zdecydowanie nie mogło tutaj zabraknąć.
Oprócz wycieczek w swoistą historię żeglugi (której, według mnie super ukoronowaniem jest wycieczka palcem po retro mapie żeglarskiej) młodym czytelnikom zaproponowano również rejsy do Arktyki oraz sztorm. Doskonałym uzupełnieniem jest też poświęcenie stron żegludze śródlądowej - nieco zapomnianej, ale jakże interesującej, pokazujące maluchom wielowarstwowość środowiska. Tam, gdzie to możliwe, autorzy dokładają interesujące i edukacyjne ciekawostki - mamy tutaj budowę statku, łodzi oraz listę morskich zwierząt. Ostatnia strona to wisienka na torcie, czyli zbiór różnych statków i łodzi na pikniku :) 

Super propozycja dla starszych i młodszych. 

Od jakiegoś czasu, wraz z nową pozycją Opowiem ci mamo, pojawia się również połączony z nią tematycznie blok rysunkowy. Tak też było i tym razem. 
Artur Nowicki stworzył blok, od którego dorosłym ciężko było sie oderwać żeby dla dziecka zostało coś do zrobienia... Mamy tutaj bowiem wielorakie zadania, które dorosłych przenoszą w świat dzieciństwa, a dzieciom mimochodem fundują super edukacyjne zadania.  I tak dla przykładu mamy tu polecenia typu - dorysuj, połącz kropki, znajdź różnice, narysuj po śladach. Czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej.
Fajnym pomysłem również jest zaproponowanie maluchom wyścigu dookoła świata w formie mini gry - mapy podobnej do tej w książce, tym razem jednak z dodatkowymi zdaniami. 

Ciekawe jest również to, że zdania są różnorakie i nadają się dla tych ciut starszych i tych trochę młodszych, a rodzice mogą dozować dzieciom rozrywkę wyrywając poszczególne kartki z bloku. Na każdej kartce - po drugiej stronie autor zamieścił mnóstwo okołotematowych ciekawostek, oprócz nich zostawił trochę miejsca na twórczość własną :) 


Polecamy - nie będziecie zawiedzeni! A duet pana Marcina i pana Artura należy do naszych ulubionych w tej serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz