poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Agnieszka Łubkowska - Nauka liczeniaNauka liczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta! „Nauka liczenia” zawiera wskazówki dla rodziców oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczenia. Specjalna konstrukcja i forma książki pomagają skupić się na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, odczytywaniem godziny na zegarze, a także szacowaniem długości. W każdym rozdziale znajdują się tłumaczenie danego działania oraz ćwiczenia. Dodatkowe zabawy sprzyjają utrwalaniu wiedzy, wspomagają pamięć i koncentrację. Książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli czy terapeutów.


Liczenie to niełatwa sprawa, zwłaszcza kiedy spotykasz się z nim po raz pierwszy, jesteś maluchem i musisz zmierzyć się ze swoistą, trudną abstrakcją. Całe szczęście są sympatyczni bohaterowie książki autorstwa Agnieszki Łubkowskiej, wykreowani przez Joannę Kłos gotowi pomóc ci w tym trudnym zadaniu. 
Książka podzielona jest na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne. 
Co ważne większość z przedstawionych w danym rozdziale zadań składa się z części dla dziecka i części dla rodzica, która pomaga dorosłym wspomagać maluchów w nauce. 
Dużo zadań można zrobić bezpośrednio w książce, część wymaga również przygotowania dodatkowych pomocy (kostki kartki, kartoniki itp.)
Każde z nowych pojęć matematycznych wprowadzane jest stopniowo - najpierw zadania łatwe, później trudniejsze. Same zadania są różnorodne tak, żeby każdy znalazł tutaj coś ciekawego dla siebie. Do tego sympatyczne ilustracje i rysunki sprawiają, ze całość prezentuje się naprawdę imponująco dając nie tylko maluchom niezbędna pomoc, z której z pewnością wielu z nich skorzysta :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz