piątek, 24 sierpnia 2018

Marta Galewska-Kustra - Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi niezapomniane wakacje na Kaszubach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych
kroków w nauce mowy. Czwarta część przygód Pucia skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Czas na zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Książka wspiera rozwój wymowy dziecka oraz pozwoli rodzicom sprawdzić, czy ich pociecha mówi prawidłowo czy też wymaga profesjonalnego wsparcia logopedycznego.Pucio to bohater, który towarzyszy maluchom od samego początku nauki mówienia. Kolejne tomy przygód sympatycznego bohatera ewoluują wraz z rozwojem maluchów. Najnowszy tom przygód Pucia "Pucio na wakacjach" to książka poświęcona ćwiczeniom wymowy dla przedszkolaków. Skierowana jest dla dzieci w wieku 3-6 lat. Co najważniejsze na każdej ze stron jest zadanie przeznaczone dla konkretnej - docelowej grupy wiekowej - są, to słowa do powtórzenia zawarte w krótkim tekście powyżej. Maluch adekwatnie do wielu na odpowiedzieć na pytanie Co to? Dla rodziców na samym początku książki przeznaczone jest wprowadzenie wraz z dokładną instrukcją obsługi i wskazówkami, na czym powinni się skupić podczas ćwiczeń z dzieciakami, czego unikać i czego się nie bać ;)

W najnowszych przygodach Pucio wraz z rodziną - w tym nową bohaterką - ciocią, która specjalnym autem zabiera całą rodzinę na wakacje. Adekwatnie do tego, co przeżywają aktualnie przedszkolaki - cała rodzina przeżywa wspólne wakacje i korzysta z uroków czasu wolnego spędzanego na kempingu na Kaszubach. Może nie jest to opowieść o wakacjach all in, ale oprócz nauki poprawnej wymowy pokazuje również piękno i uroki wakacji spędzanych w Polsce, gdzie możemy spędzać wspólnie czas podczas kąpieli w jeziorze czy morzu, wybrać się na rowerową wycieczkę czy piknik oraz korzystać z darów lasu samodzielnie zbieranych. Autorka pokazuje to co dobre, bo nasze i swojskie. 
Taka wartość dodana oprócz oczywistego celu, jaki ma ta publikacja. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie spore wrażenie, pokazując dla rodzica trochę sentymentalnie to, co piękne i ważne. 
W bonusie dostajemy również na sam koniec - w rozdziale "Wakacyjne minki Pucia i Michalinki" przykładowe ćwiczenia - wraz z ilustracjami - sprawności narządów artykulacyjnych. Kompleksowy podręcznik dla rodziców i przedszkolaków w dostępny sposób pomagających wszystkim zmierzyć się z trudnym problemem, tutaj w sposób wyjątkowo przyjazny dla odbiorcy. Polecamy gorąco i czekamy na kolejne tomy przygód Pucia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz